reklama

Jak będzie wyglądać Firefox 4?

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla zdecydowała, że czas już gruntownie zmienić tradycyjny wygląd przeglądarki internetowej z paskami adresu, wyszukiwania i zakładkami. Aby zebrać ciekawe pomysły, Mozilla Labs uczyniła nowy interfejs tematem tegorocznej edycji konkursu Summer Design Challenge.

Mozilla uważa, że minęły już czasy, gdy posiadanie 10 jednocześnie otwartych stron było czymś niezwykłym. Obecnie użytkownicy mają często ponad 20 otwartych stron i w tej sytuacji klasyczne karty przestają się sprawdzać. Ponadto przeglądarka nie jest już tylko narzędziem do przeglądania treści ale stała się także systemem operacyjnym pod którego kontrolą działają webowe aplikacje.

Uczestnicy konkursu sa proszeni o stworzenie prototypu przedstawiającego ich pomysł. Może być on wykonany przy wykorzystaniu dowolnej techniki, koniencze jest jednak opublikowanie odpowiedniego filmu demonstracyjnego. Można go umieścić na YouTube, Flickr, Vimeo lub w innym publicznie dostępnym miejscu. Powinien być on oznaczony tagiem mozconcept. Następnie link powinien zostać wysłany na adres conceptseries@mozilla.com. Deadline to 21 czerwca, ogłoszenie wyników 8 lipca.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama