Jak dbać o bezpieczeństwo w Smart Cities? #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Securing Smart Cities, globalna inicjatywa non profit, której celem jest rozwiązywanie obecnych i przyszłych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa inteligentnych miast, przygotowała zestaw wskazówek dotyczących roli bezpieczeństwa informacji w tworzeniu jednostek odpowiedzialnych za funkcjonowanie nowoczesnych metropolii. Poradnik ten ma stanowić punkt odniesienia dla publicznych i prywatnych organizacji podczas opracowywania funkcji bezpieczeństwa informacji w ramach tworzonych przez siebie wydziałów ds. inteligentnych miast. Kaspersky Lab jest partnerem inicjatywy.

W inteligentnych miastach bezpieczeństwo informacji odgrywa główną rolę w zakresie ochrony wyższych poziomów poufności, dostępności, integralności, jak również stabilności. Cechy te są niezbędne dla krajowych służb i organizacji w celu wsparcia zrównoważonych środowisk stanowiących jednocześnie miejsca, w których dobrze się mieszka. Poradnik przedstawia kluczowe elementy, które organizacje muszą zbadać — i których muszą być świadome — podczas określania roli wydziałów ds. inteligentnych miast, aby uzyskać najwyższe bezpieczeństwo i elastyczność. Od wpływu wdrażania technologii, jakości usług oraz zgodności z przepisami prawnymi po wydajne i spójne działania.

Nasze wskazówki stanowią kolejny krok w kierunku zabezpieczenia inteligentnych miast, jak wskazuje nazwa inicjatywy. Staramy się zwiększyć świadomość wymagań dotyczących nowoczesnych miast poprzez opracowywanie przydatnych informacji i dzielenie się doświadczeniem z osobami, które będą odpowiedzialne za rozwój i zarządzanie takimi metropoliami. Dokument opiera się na doświadczeniu członków społeczności SSC, którzy uczestniczą w cyberzarządzaniu na dużą skalę, jak również innych specjalistów ds. bezpieczeństwa: od osób przeprowadzających testy penetracyjne po ekspertów ds. bezpieczeństwa przemysłowego — powiedział Mohamad Amin Hasbini, członek zarządu Securing Smart Cities oraz ekspert ds. bezpieczeństwa, Kaspersky Lab.

W ramach naszych działań mających na celu dostarczanie praktycznych zasobów dla organizacji na całym świecie inicjatywa Securing Smart Cities publikuje nowe wskazówki, aby przedstawić cenne zalecenia w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa naszych obecnych i przyszłych miast — powiedział Cesar Cerrudo, członek zarządu Securing Smart Cities oraz dyrektor ds. technologii, IOActive.

Pełny dokument poświęcony roli bezpieczeństwa informacji w tworzeniu wydziałów ds. inteligentnych miast jest dostępny na tej stronie internetowej. Są tam również aktualności podejmowane w ramach inicjatywy Securing Smart Cities. Z kolei pełny dokument zawierający wskazówki dotyczące wykorzystania technologii inteligentnych miast znajduje się na stronie Securing Smart Cities.

© dobreprogramy