Jak dodać niestandardową animację w LibreOffice Impress?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Tworzenie atrakcyjnych prezentacji nie wymaga specjalnego (i drogiego) oprogramowania. Wystarczy odrobina wprawy, ciekawy pomysł i darmowy LibreOffice Impress. Program ten wyposażono we wszystkie najbardziej przydatne narzędzia – spełni oczekiwania większości użytkowników. Trzeba tylko dać mu szansę.

Obsługa Impressa nie jest trudna – poniżej możecie przeczytać, jak stosować niestandardowe animacje, które z całą pewnością mogą zwiększyć atrakcyjność prezentacji.

Klikamy na ikonę z gwiazdą na pasku w prawej części okna – uruchomiony zostanie panel do obsługi animacji. Zaznaczamy wybrany element prezentacji (tekst, zdjęcie itp.) i klikamy na przycisk Dodaj efekt (ikona z plusem).

Element wraz z domyślną animacją zostaje dodany i jest widoczny w oknie z animacjami niestandardowymi.

Zaznaczamy go i przechodzimy do dolnej części panelu, gdzie znajdziemy poszczególne parametry animacji. Z listy Kategoria wybieramy rodzaj animacji (wejście, wyjście itd.) i jeden z dostępnych efektów. Warto zaznaczyć pole Podgląd automatyczny – dzięki temu po każdorazowej zmianie efektu, będziemy mogli stwierdzić, czy o to nam chodziło.

Szczególnie ciekawe mogą okazać się efekty z kategorii Wyróżnienie, które pozwalają na przykład na zmianę rozmiaru czy koloru danego elementu.

Warto poeksperymentować z różnymi ustawieniami i efektami. Jeżeli chcemy objąć animacją kilka elementów, po dodaniu dla nich tego samego efektu ustalamy, by rozpoczynały się wraz z poprzednikiem.

Pakiet LibreOffice (wraz z programem Impress) możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Windowsa oraz macOS-a.

© dobreprogramy