r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jak działa formatowanie warunkowe w LibreOffice Calc?

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft Excel zdominował rynek i stał się synonimem arkusza kalkulacyjnego. Wiele osób wykorzystuje go w codziennej pracy i nie wyobraża sobie przesiadki na inne oprogramowanie. Warto jednak dać szansę darmowemu LibreOffice, którego arkusz Calc z każdym wydaniem jest coraz bardziej dopracowanym narzędziem.

Dane przygotowywane w arkuszu Calc możemy szybko wyróżnić za pomocą formatowania warunkowego. Wystarczy, że zaznaczymy wybrany zakres (na przykład kolumnę), klikniemy na ikonę formatowania warunkowego i wybierzemy jedną z dostępnych opcji – na przykład Pasek danych.

W wyświetlonym oknie możemy ustalić podstawowe parametry i dodać kolejne parametry formatowania dla wybranego zakresu danych.

r   e   k   l   a   m   a

Jeśli klikniemy na przycisk Więcej opcji, wyświetlone zostanie okno, w którym możemy dokładnie określić, w jaki sposób będą przedstawiane paski danych. Z list Pozytywny oraz Negatywny wybieramy kolory, jakie będą prezentowane dla, odpowiednio, dodatnich i ujemnych wartości.

Po zatwierdzeniu wyboru paski zostają zastosowane dla naszych danych.

Warto wypróbować wszystkie dostępne opcje. Przydatne są na przykład zestawy ikon, dzięki którym możemy w czytelny sposób oznaczać dane w zależności od przyjmowanej wartości. Wystarczy, że w oknie konfiguracyjnym wpiszemy odpowiednie parametry dla danej ikony.

Ikony będą szczególnie przydatne do oznaczania dynamiki wybranych wartości – często stosowanych w przypadku danych finansowych.

Obsługa Calca wymaga przyzwyczajenia, jednak biorąc pod uwagę, że jest on dostępny za darmo i możemy go wykorzystywać również w celach komercyjnych, może stanowić ciekawą alternatywę dla Excela.

Pakiet LibreOffice (wraz z arkuszem Calc) możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Windowsa oraz macOS-a.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.