Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jak odróznić GG od martwego kraba?

Wczoraj coś mi się po...sypało w AQQ i zmuszony byłem do skorzystania z zakurzonego i z dawien dawna nie używanego GG. To był koszmar i kpina. Ten komunikator to jakaś pomyłka. Twórcy raczej nie przykładają większej wagi do faktu, iż większość jego użytkowników to nie są dzieci w wieku gimnazjalnym. Reklamy podmontowano dosłownie wszędzie, w oknie kontaktów, przy każdym kontakcie z osobna, nad oknem rozmowy w postaci potężnego banneru, jakby tego było mało reklama wyskakuje także tradycyjnie podczas uruchamiania programu. Ostatecznym kuriozum i gwoździem do trumny okazały się paskudne dziwadła dodawane do wiadomości w postaci durnowatych pseudo-emotikon. Powstały one zapewne jako "genialny" wypłód burzy mózgów w jakiejś podrzędnej agencji reklamowej. Pogratulowałbym pomysłowości ojcom tego konceptu i uznałbym całokształt tych działań za dobry żart w stylu Monthy Pythona i masełka Whizzo, którego ponoć dziewięć z dziesięciu gospodyń brytyjskich nie potrafi odróżnić od martwego kraba, gdyby sytuacja nie zmusiła mnie do skorzystania z tej aplikacji.

Powiem tak, komunikatora używa się do różnych celów nie tylko do gadania o pewniej części ciała panny Maryni. Komunikatory dawno już przestały być zabaweczką dla nastolatków przesyłających sobie uśmieszki i niezdrowo podniecających się na widok pionowych opisów. Stały się zwyczajnym narzędziem komunikacji międzyludzkiej tak jak telefon, e-mail czy klasyczna poczta zarówno w życiu prywatnym a coraz częściej również w pracy. Banalne stwierdzenie i oczywisty fakt? Niestety, nie dla twórców nowej wersji GG. Bo gdyby tak powiedzmy umarła mi matka czy no, nie wiem odeszła ode mnie żona czy zdechł mi pies lub chciałbym poruszyć jakiś poważny temat w rozmowie z przyjacielem a nie miałbym szansy na spokojne obgadanie tego przy zimnym piwku, tylko jak czyni to wiele osób zmuszony byłbym do skorzystania z komunikatora, a on nagle zacząłby serwować w trakcie rozmowy bez mojej zgody i wiedzy jakieś rozbełtane straszydła podczepiając je podstępnie do moich wynurzeń. Taka sytuacja nie była by zbyt miła prawda? Myślę, że GG przekroczyło w tym momencie granice użyteczności przynajmniej w moim odczuciu. Nigdy nie pomyślałbym, że można z taką wielką ulgą przycisnąć Alt+F4 i zamknąć okienko GG raz na zawsze.

Chciałbym napisać coś ciekawego o nowych funkcjach aplikacji, na które natknąłem się podczas szczęśliwie krótkiego z nią obcowania, niestety przesłonił je wielki banner. Myślałem ponadto, by zawrzeć tu jakąś zgrabną treść, jednak pisząc o GG trzeba się zniżyć do pewnego pułapu, w którym wyżej wspomniana już się niestety nie mieści. Szkoda mi tylko wszystkich tych użytkowników, którzy wrośli w komunikator GG i nie chcą lub nie wyobrażają sobie przejścia na jakąś alternatywę. Nie pozostaje im nic innego jak płacz, zgrzytanie zębów i wylewanie swoich frustracji na forach i w komentarzach. A nam, użytkownikom innych komunikatorów nie pozostaje nic innego jak pochylić się nad ich ciężkim losem i wesprzeć w tej trudnej chwili dyskretnie podsuwając jakieś alternatywne rozwiązanie. Jeśli oczywiście chcemy być mili i pomocni.

Ta krótka trauma, którą zostałem dotknięty na skutek obcowania z najbardziejszym polskim komunikatorem nie poszła jednak na marne gdyż udało mi się znaleźć odpowiedź na zadane w tytule pytanie. Jak zatem odróżnić GG od martwego kraba?
- Z wielkim trudem.

P.S. Zdaję sobie sprawę, że o GG napisano już bardzo wiele krytycznych słów, nie tylko na łamach bloga wortalu DP. Widać jednak, nie dość aby zwrócić uwagę spółki. Reasumując - uważam, iż do refleksji może zmusić ich jedynie malejąca liczba użytkowników komunikatora.  

Komentarze

0 nowych
Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #1 26.12.2009 14:50

Naprawdę niezłe ...
Ubawiłem się setnie, czyta]jąc ten wpis.
Muszę przyznać , że jest to bardzo celne podsumowanie GG. Ja sam już dawno korzystam tylko z Kadu, również pod Windows i bardzo sobie chwalę , możliwość rozmowy bez wszechobecnych reklam i pop up- ów.

  #2 26.12.2009 14:56

Nie ma jak MirandaIM :)
Albo przynajmniej WTW (WTF) http://www.k2t.eu/wtw/

Brak reklam, zadnych reklam flash'owych, Gogole'owych itp...

cuckoo   4 #3 26.12.2009 14:59

Fajny wpis. Zmieniłem GG na AQQ i jestem happy :)

Soren   8 #4 26.12.2009 15:35

Również jak Pangrys postawiłem kadu na wszystkich platformach i jestem z niego zadowolony.

M@ster   17 #5 26.12.2009 15:44

Ja ost. z GG korzystałem jak rejestrowałem swój numer, a mam 6 cyfrowy :P

velover   4 #6 26.12.2009 15:53

Przez te nowe emotikony w gg sypała się wtyczka do AQQ ggnet.dll Rowniez zainstalowalem nowe GG, i tez mam negatywne wrazenia. Nie mozna zobaczyc co najwyzej 15 kontaktow bez przewijania listy w dol, no i jeszcze te prezenty. Badziewie! Komercha

Max T.   2 #7 26.12.2009 17:23

Ja używam AQQ, aczkolwiek słyszałem że GG chce blokować nr. tych co korzystają z innego klienta. A mam taki unikalny 6 cyfrowy numer z 4 zerami...

szpon5   10 #8 26.12.2009 17:35

Max T., nie prawda. Chodzi o to, że GG poniżej wersji Nowe Gadu-Gadu (8), a może niżej niż GG 10 (nie pamiętam dokładnie), będzie blokować numery składające się z iluś tam cyfr, 8 czy 7, jakoś tak.
I również jest tak o:
GG10 --> GG7 – wiadomość NIE dochodzą

Polecam również przeczytać mój wpis na blogu ;).

Wincenty Pstrowski, super artykuł, wielkie brawa.

szpon5   10 #9 26.12.2009 17:38

Oczywiście te wszystkie niespodzianki które występuję w starszych wersjach GG, nie dotyczą AQQ czy Tlena :). Te komunikatory są rozpoznawane jako GG 10.

  #10 26.12.2009 17:53

Powiem tak, reklamy w gg to już nie problem wystarczy skorzystać z bardzo prostego narzędzia i mamy spokój.

cuckoo   4 #11 26.12.2009 18:15

@sebt, Autor AQQ wydaje czasem po 2 bety dziennie, o takim tępie GG może tylko pomażyć. Błędy są bardzo szybko naprawiane.
Jeżeli AQQ jest ciężkie, to co powiedzieć o GG - wersja 10 żarła mi nawet 100 mb ramu, podczas gdy AQQ mniej niż 15 ;p

Wincenty Pstrowski   5 #12 26.12.2009 18:31

@velover
Nie wiedziałem, że właśnie przez te niby emoty popsuła się wtyczka obsługująca GG w AQQ czyli taki nieumyślny sabotaż ze strony GG ;-) swoją drogą u mnie efekt działania buga wygadał bardzo malowniczo ;) zupełnie jak za czasów win98 powypala się kaskada wyskakujących okienek.

@sebt:
Wpis traktuje o subiektywnych odczuciach z punktu widzenie przeciętnego usera, który po włączeniu GG został zasypany tonami idiotycznych reklam, i którego na prawdę mało interesuje czy GG działa na tym czy innym "kicie" ;-) faktycznie popełniłem błąd pisząc z jakiego komunikatora zdarza mi się korzystać najczęściej pod Windows. Równie dobrze mogłem napisać że po prostu popsuł mi się mój ulubiony komunikator nie wymieniając nazwy. Ostatnia rzecz jaką chciałbym wywołać to dyskusja na temat tego czy A jest lepsze od B. Bo takie dyskusje nie poparte rzeczowymi testami uważam za bezprzedmiotowe.

Dziękuje wszystkim co przebrnęli przez tekst bez szwanku :-) i za wszystkie komentarze.

sirpasztet   3 #13 26.12.2009 18:51

Chciałbym również poruszyć kwestię wydajności GG10. Otóż przy procesorze dwurdzeniowym i minimum 2GB RAM naprawdę nie ma różnicy, czy GG bierze 15, czy 100MB. Ja przynajmniej nie odczuwam spadku wydajności aplikacji z wersji na wersję.
Nie znaczy to, że pochwalam kierunek w którym rozwija się GG. Oprócz wszechobecnych banerów najbardziej denerwuje mnie pasek z pseudowiadomościami rodem z Faktu na dole komunikatora. Także dodawanie gier, zdjęć, telewizji jest przerostem formy nad treścią.
Za to podoba mi się automatyczna synchronizacja kontaktów, także przez GG mobile, i możliwość sprawdzenia stanu konta w GG Air z poziomu komunikatora.

krakers09   4 #14 26.12.2009 19:04

Osobiście gg widzę tylko co ktoś ma zainstalowane i niestety, ale jest to masakra. Widząc co się dzieje w wersji 8 obawiam się, że przy którejś z kolejnych w wymaganiach wpiszą rozdzielczość FULL HD żeby zmieścić okno kontaktów i rozmowy. Ja od dawna jestem zadowolonym użytkownikiem AQQ :)

Pre100n   5 #15 26.12.2009 19:30

Ja tam od ok 9 lat używam GG. Na Win7 x64 i 4GB ramu i C2D nie warto się zastanawiać czy komunikator siorbie 50 czy 150 mb ramu. (niemniej NoweGG nigdy więcej niż 30-50 mb nie zajmowało)

Inne komunikatory po prostu mi się nie podobały - kwestia przyzwyczajeń. Na początku było GG bez reklam - człowiek się przyzwyczaił i tak zostało. Teraz mam NoweGG - i tak pewnie pozostanie. Mimo wszystko GG10 to już trochę przeginka.

  #16 26.12.2009 19:39

mam psi: http://psi-im.org
mam gmail
mam dwa w jednym
mam spokój

foreste   16 #17 26.12.2009 19:46

Ja używam komunikatora tlen linux i oryginalnego gg klienta nie używam :p

krakers09   4 #18 26.12.2009 19:48

@sebt: ciekawe rzeczy opowiadasz... Po kolei:
-pomijając ilość dodatków w nowym gg może wymienisz jakie "zbędne, ciężkie dodatki" autor ostatnio dodał?
-nie wiem na czym się skupia twórca jeżeli chodzi o wygląd bo używam skina, z którym od ponad roku AQQ wygląda tak samo.
-będę musiał powiedzieć osobom, z którymi co najmniej raz w tygodniu prowadzę konferencje, że to nie były konferencje bo... ich nie ma.
-nie umiesz opisać błędu to nie zrobią. Ja zgłosiłem i zrobili.

aikur88   2 #19 26.12.2009 19:51

W 100% prawda ): niestety

Eru   5 #20 26.12.2009 20:23

@sebt zalicz się pewnie do "znafców", którzy to maja powiedzmy do 15 lat ;)

Człowieku Oconnel (twórca AQQ) robi SAM więcej niż cała armia programistów od GG... Daj spokój w GG wprowadzili jakieś prezenty i graficzne opisy za które trzeba płacić! No bez przesady ale nie każdy jest dzieckiem pokemona i nie zamierza za to płacić i nie chce nawet o tym słyszeć - niemniej twórcy GG nie pomyśleli o normalnych użytkownikach - takich którzy chcą mieć normalny komunikator bez zbędnych ******* - zrobili komunikator dla dzieci, które będą płacić za jakieś badziewie!
Twórcy GG nastawili się tylko na zyski i nic więcej ich nie obchodzi! - przykładem może być brak jakiejkolwiek reakcji na prośby użytkowników, którzy chcieliby komunikator bez zbędnych funkcji! - na szczęście znalazł się człowiek, który go odchudził i udostępnił tą wersję!
A w AQQ najlepszą rzeczą są wtyczki które tworzą użytkownicy! - więc instalujesz to co ci odpowiada i usuwasz to co ci się znudziło - jest to bardzo dobra rzecz ponieważ możesz sobie rozszerzyć komunikator o takie funkcje które ci są potrzebne!

  #21 26.12.2009 20:28

Może i reklam jest za dużo, ale przecież muszą za coś utrzymać łącza, pracowników, serwery itp. Wydaje mi się że korzystanie z komunikatorów, które nie wyświetlają reklam też nie jest do końca fair.

Eru   5 #22 26.12.2009 20:55

@sebt jeżeli uważasz że są żałosne zrób lepsze - to wolny kraj :P

Niemniej problemy z transferem plików to wina protokołu gg a nie AQQ. Co do IE ją się powinno mieć zaktualizowaną ponieważ większość szkodliwych aplikacji korzysta ze wszystkich luk w systemie, a IE jest niestety jego nieodzowną częścią...

  #23 26.12.2009 20:56

CHWALISZ AQQ !!!!!! CZYŻBYŚ NIE WIDZIAŁ DO CZEGO TEN MULTIKOMUNIKATOR ZMIERZAŁ?????

  #24 26.12.2009 20:56

A ja powtórzę to co piszę zawsze przy artykułach "nieprzychylnych" komunikatorowi GG - używam i polecam ekg(2) i w życiu na nic innego go nie zamienię :)

krakers09   4 #25 26.12.2009 20:56

@sebt: udowadniasz, że AQQ widziałeś co najwyżej na screenach i jesteś zwykłym trollem. Polecam Ci się dowiedzieć od kiedy GG nie korzysta z IE... Polecam Ci również sprawdzić czy AQQ działa bez zaktualizowanego IE, nawet czy działa bez niego, gwarantuję, że tak. Polecam Ci również sprawdzić konferencje bo również gwarantuję, że działają.

antiferno   7 #26 26.12.2009 21:15

Trzeba wrzucić starszą wersje ggneta.dll do aqq zeby sie nie sypało - było o tym na forum

Qcza   3 #27 26.12.2009 21:54

Myślę, że to nie komunikator jest największym problemem (choć problemem oczywiście jest) a protokół. Co z tego, że używanie AQQ jako komunikatora skoro korzystacie z protkołu GG. To nie rozwiązuje problemu, dopóki ludzie będą korzystać z protokołu, nie ważne czy za pomocą AQQ, Konnekta czy MirandyIM to problem wciąż będzie istniał. Dopiero, gdy ilość ludzi korzystających z "gadulcowego" protokołu drastycznie spadnie, twórcy GyGy zastanowią się, że coś jest nie tak.
Osobiście polecam Jabbera jakby mnie kto pytał o zdanie ;)

  #28 26.12.2009 21:55

Albo wyłaczyc na jakiś czas emotikonki.

SKIPPER1   3 #29 26.12.2009 22:09

a ja mam banerkiller w GG8 i też da się żyć. Nie szukam innego, bo potem nie działa przesyłanie plików czy zdjęć.

SKIPPER1   3 #30 26.12.2009 22:16

dzenio to nie korzystaj tez z MSN i Skype'a. Na przykładzie tych 2 komunikatorów widać, że się DA bez reklam. Jeśli faktycznie oni chcą zarabiać na opisach graficznych itd. ich sprawa - mi to nie potrzebne, ale nie powinno być tyle tego. Przez to, że zrobili tyle reklam ktoś wymyslił jak je zablokowac.

  #31 26.12.2009 22:32

Świetny wpis i dobre podejście do tematu. Również miałem ten problem co autor i musiałem korzystać z gg. To było przykre doznanie. Szczerze mówiąc gdybym sam miał napisać co sądzę o obecnej (i następnej - 10) wersji komunikatora gg, to połowa tekstu składała by się z niecenzuralnych słów :)

kamilo84l21   1 #32 26.12.2009 22:38

Z tego względu że od trzech czy tam czterech lat siedzę na Linuksach nie rzadko widywałem GG bo komunikowałem się przez kadu ale to co ostatnio zobaczyłem to Mnie znokautowało. W zasadzie z komunikatorem ma to niewiele już wspólnego. Mnogość reklam i kompletny chaos w interfejsie! Koszmar! A Skype co robi?? To samo!!! Tragedia!!!

PolishNetwork   5 #33 26.12.2009 23:45

Zgodzę się z tym, że obecne wersje Gadu-Gadu są trudne do zaakceptowania, ale coraz częściej widzę żałosne teksty przekonujące do zmiany na jakąś alternatywę. Używam Nowego Gadu-Gadu (GG 8) i na razie przy nim pozostaje. Zostałbym przy świetnej wersji 7.7, ale na Viście i na 7 niepoprawnie wyświetla emotikony i ma limit na opisy. Do NGG (bez reklam) się udało przyzwyczaić, ale do GG10 nie zamierzam się przyzwyczaić. Próbowałem alternatyw i żadna nie ma nic ciekawego. Dobrze, że takie coś piszecie, bo spółka GG na pewno ma coraz więcej takich sygnałów o zbędnych funkcjach, ale uspokójcie się i pamiętajcie, że CAŁA POLSKA NIE MUSI WIEDZIEĆ O TYM, ŻE UŻYWACIE JAKIEGOŚ AQQ (i innych alternatyw). Zawsze kiedy czytam tego typu żale to zawsze czytam to samo. Pozdro dla fajnych użytkowników alternatyw.

cptiv   2 #34 27.12.2009 00:12

@PolishNetwork "Próbowałem alternatyw i żadna nie ma nic ciekawego"
Hmm bardzo ciekawe - alternatywy mają to co GG (jeśli chodzi o ten wyznacznik), zazwyczaj nie mają reklam lub w znikomym stopniu, posiadają możliwość komunikowania się z różnorakimi sieciami i co więcej nie zamulają kompa, jeżeli to jest nic ciekawego to już twoje odczucie, ale znam ludzi którzy skorzystali z jakiejkolwiek alternatywy (wymieniać by dużo ale po co robić reklamę) i już na stare śmieci nie wrócili, także śmiem uważać, że nawet nie skorzystałeś z czegoś innego, bo to takie straszne odejść od komunikatora GG - bo tą sieć możesz mieć w każdym innym...

G.Gn7Ex   6 #35 27.12.2009 00:40

Ja znów wróciłem do Konnekta(+ wtyczka do obsługi GG8) gdyż w komunikatorze Gadu-Gadu 8 nie znalazłem filtra antyspimowego oraz powiadamiania za pomocą diod klawiatury(mi to bardzo potrzebne jest).

A tak w ogóle to też zastanawiam się nad przejściem na XMPP/Jabbera

Maniek_88   10 #36 27.12.2009 00:43

Może napiszmy petycje do twórców gg o wydanie w przyszłości wersji LITE służącą (pewnie ku zdziwieniu autorów programu) do komunikowania się z innymi użytkownikami. Niech będzie tam jedna reklama, w końcu niech twórcy coś zarobią na projekcie. I gdyby taka wersja wyszła, na pewno wielu emigrantów (aqq, kadu, tlen, wtw itp.) pomyślałoby czy by nie wrócić do starego, poczciwego gg...

Soren   8 #37 27.12.2009 01:12

@Maniek
Gadu Gadu ma duże zyski z reklam... Myślisz że zrezygnują z nich dla wygody użytkowników?

krakers09   4 #38 27.12.2009 01:16

@Qcza: Super, powiedziałeś o protokole - jesteś fajny! Tylko co ten protokół szarego użytkownika interesuje skoro działa?

  #39 27.12.2009 05:55

co do fanów AQQ to nie zgadzam się z nimi ;) serwer AQQ czasem pada, sam program często się syfi, czasami potrafi zawiesić się okno podczas pisania, potrafi też zajmować dużo procesów o pamięci nie wspomnę ... dodatkami się nie interesuję bo komunikator jest do komunikowania nie do sprawdzania poczty, słuchania radia, oglądania telewizji, sprawdzania pogody, jakiś botów automatycznych zmieniaczy opisów czy bóg wie co jeszcze :) Co do GG >.> reklamy straszne, panuje istny chaos w oknie i na liście ...
osobiście polecam WTW :) konnekt nie rozwijany i się sypie hmmm tlen ma kłopoty z przesyłaniem plików (z tego co pamietam, tzn pomiędzy tlen a gg) i ogólnie wygląd nijaki ;)

  #40 27.12.2009 09:30

@SKIPPER1
Źle się wyraziłem, chodziło mi o zastępcze komunikatory do gg, które nie wyświetlają reklam.

cuckoo   4 #41 27.12.2009 11:44

@sebt, niestety to Ty jesteś trollem :)
Porównywanie NGG (fuj!) do AQQ jest nie na miejscu - to tak jakbyś porównywał trabanta do mercedesa ^^

  #42 27.12.2009 12:10

Zamiast pisać kolejnego arta o gg, zmieńcie komunikator. Jeśli nie chcecie używać gg promujcie w artach alternatywy i ani słowa o gg. Nie wiem co was jeszcze trzyma przy tym zdechłym krabie.
Chcecie aqq i jabbera? Przecież aqq.eu to serwer usług jabbera. Macie konto na gmail? No to macie jabbera. Tlen też jest. Chcecie inne sieci? Dobry komunikator (np. psi) pozwala przeglądać usługi z wielu różnych serwerów i dodawać je do jednej listy kontaktów.

  #43 27.12.2009 13:04

dzenio (niezalogowany) | 26.12.2009 20:28

Może i reklam jest za dużo, ale przecież muszą za coś utrzymać łącza, pracowników, serwery itp. Wydaje mi się że korzystanie z komunikatorów, które nie wyświetlają reklam też nie jest do końca fair.

To niech zwolnią wszystkich zostawią pięciu najzdolniejszych.
AQQ tworzy jedna osoba i daje sobie radę.

Ja CHCIAŁBYM ZAPŁACIĆ ZA KORZYSTANIE z mojego komunikatora LEGALNIE bez reklam. Powiedzmy sobie szczerze czy gdybyście mogli wesprzeć swój komunikator kwotą 20 zł rocznie za brak reklam czy zrobili byście to ?? bo ja bym się nawet nie zastanawiał.

AndrzejG   10 #44 27.12.2009 13:13

@Wincenty Pstrowski o ile wiem, to jest blog i możesz pisać o czym zechcesz, bo to są twoje osobiste odczucia - taka specyfika bloga :)

Również należę do grona użytkowników AQQ, choć nie zawsze jestem z niego w pełni zadowolony (trafiają się co jakiś czas denerwujące błędy, aktualizacja mogła by nie przepuszczać mnie za każdym razem przez instalator etc.), to zapewnia on najlepszy komfort prowadzenia konwersacji na naszym rynku komunikatorów internetowych. Serwer Jabbera AQQ faktycznie miał jeszcze niedawno sporo "padów", ale ostatnio ich nie zauważam już. Denerwują mnie tez wiadomości z kodami do wapstera codziennie rano - zwłaszcza jak mam podłączone zewnętrzne głośniki do laptopa :D Ale to tylko taka mała dygresja :) Mimo błędów, wciąż AQQ polecam, bo nigdy nie działy się z nim takie cuda jak przy GG :)

dobryuser1   1 #45 27.12.2009 13:14

GG ostatnio bardzo przegina wszędobylskie reklamy. Mom zdaniem gg zatrzymało się na wersji 7.7, a później było gorzej i gorzej. Teraz komunkiacja(rozmowa) to dodatek do tego czegoś. AQQ nie jest idealne ale lepsze od GG, korzystałem z niego jak używałem Window$, a Kadu na Linuksa to najlepsza żecz jaka mogła powstać. Przynajmniej tak jest jak dla mnie.

  #46 27.12.2009 13:32

http://reklama.gadu-gadu.pl/ Cennik reklam w gadu gadu. Nie piszcie że gadu musi się z czegoś utrzymywać bo dawało radę bez tylu reklam! Robią dodatkowo jakieś debilne serwisy tylko i wyłącznie po to by wstawić tam reklamy. Otwierają nawet gadu pocztę. Zapewne będą na nią dochodzić tylko same reklamy ;]

  #47 27.12.2009 14:06

Hmm... ja myślę tak... aby oszczędzić podobnych frustracji innym - po prostu nie piszcie więcej o gg - piszcie o AQQ, bo odkąd się przesiadłem na ten komunikator, to jestem weselszy, mniej zfrustrowany i mam mniej siwych włosów na głowie :-) Z wielkim żalem obserwuje wpisy moich znajomych typu - ''mam najnowsze gg'', a pod spodem link do tego badziewia :-( Może wówczas ci inżynierowie od tego gg dojdą do wniosku, że komunikator, jak sama nazwa wskazuje ma służyć do komunikowania się i ma być stabilny i bezawaryjny, a reszta jest niepotrzebnymi zbędnymi bajerami, bo coś co jest do wszystkiego to jest do niczego :-) Odkąd mam AQQ, jeszcze mnie nie zawiódł :-)) Pozdrawiam :-)

antiferno   7 #48 27.12.2009 14:52

Zastanawiam się - jak przekonać leniwych znajomych do rejestracji ID w innej sieci niż gg ...

  #49 27.12.2009 15:05

AQQ oraz Miranda to najlepsze komunikatory.
GG nie dorasta im do pięt!

  #50 27.12.2009 15:41

Zdania zdecydowanie za długie. Przez co zwykły śmiertelnik gubi właściwy sens. GG oraz ten tekst łączy jedno przesadna chęć zrobienia dobrego wrażenia na wszystkich. Przez co staje się ociężały i przestylizowany. Nie wiem jak ty, ale ja śmierci matki nie obgadywałabym przy zimnym piwku w barze z przyjaciółmi.

paszczak000   6 #51 27.12.2009 15:47

Kadu ;-)

  #52 27.12.2009 15:59

AQQ mistrz <3

AndrzejG   10 #53 27.12.2009 17:17

Użytkownicy AQQ, ustawcie sobie opis na GG:

Zobacz najnowsze AQQ
http://www.aqq.eu

na pohybel GG kampanii opisowej a'la "Widziałeś Nowe GG?".
Pewnie każdy z nas ma kilka osób o takim opisie na liście kontaktów <:
Pokażmy, że nie podoba nam się Gadu-Gadu w obecnej postaci :D
Namawiajcie znajomych, sprawdzimy ile może zdziałać ten promil użytkowników GG :D
aha, i zróbcie sobie backup listy kontaktów w razie bana :D

  #54 27.12.2009 17:28

@AndrzejG
Znasz powiedzenie "nieważne co się mówi, ważne że się mówi", bo właśnie do niego namawiasz. Żeby się pozbyć GG trzeba przestać o nim mówić, przestać go używać, a na prośbę o numer gg odpowiadać: "nie mam, ale mam taki JID teraz wszyscy tego używają, a co Ty nie masz?" :D

AndrzejG   10 #55 28.12.2009 10:28

Wiesz, w przypadku GG ta zasada działa ;) Poza tym mam dzisiaj dobre nastawienie, odpowiednie na sponton ;>

  #56 28.12.2009 16:06

Tak tylko ze jak zaczna wszyscy uzywac serwera aqq to bardzo szybko padnie :D lepiej korzystac z mniej awaryjnych serwerow gg ale przez inny klient jakim jest WTW :> ja osobiscie go polecam

krakers09   4 #57 28.12.2009 17:23

@sebt: i bardzo dobrze, że nie wspiera takiego śmiecia jak IE6.

  #58 29.12.2009 20:11

-margaryna!!!,
-nie!, masło!!!

adao1003   4 #59 02.06.2010 20:58

aqq jest lepszy od gg

  #60 14.06.2010 22:57

AQQ miałem dosłownie kilka dni, strasznie muliło mi kompa i jakiś interfejs mało czytelny. Polecam komunikator Tlen, bo jest dostępny na każdą platformę i dzięki temu nie trzeba konfigurować osobno kilku zupełnie różnych komunikatorów. GG u mnie nie postanie. Pożegnałem się z nim 5 lat temu.