Jak oszukać Wirtualny Mur Chiński

Strona główna Aktualności

O autorze

Great Firewall of China jest narzędziem stworzonym przez chiński rząd przeznaczonym do cenzurowania wywrotowych treści w Internecie.

Zapora działa jak filtr, który bada pakiety na obecność określonych słów. W momencie, kiedy tego typu słowa zostaną wykryte połączenie zostanie zerwane, a sama strona będzie zablokowana i oznaczona jako ocenzurowana.

Naukowcowi z Uniwersytetu z Cambridge - Richardowi Claytonowi udało się znaleźć sposób by ominąć ten filtr. Zauważył on, że Great Firewall of China nie działa na głównych routerach brzegowych łączących chińską siec z resztą świata, ale na innych, mniej znaczących maszynach.

Zastosowany w chińskim firewallu sposób na cenzurowanie treści WWW polega na tym, że w momencie wykrycia niedozwolonego słowa do obu stron komunikacji wysyłane są pakiety typu RST, które służą do zamknięcia połączenia. Aby dotrzeć do ocenzurowanych stron WWW wystarczy, aby obie strony przefiltrowały i zignorowały podejrzane wartości TTL i RST, wtedy połączenie nie zostanie zamknięte.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie