Jak przyśpieszyć Galaxy S3? Spróbuj nowego ROMu — cz.3

Dzień dobry wszystkim! Na początku przepraszam za brak aktywności z mojej strony jednak w życiu prywatnym troszkę się działo i niestety nie mogłem nic napisać :/ Teraz jednak mam chwilkę spokoju więc zabieram się za to co zapowiadałem na końcu ostatniego wpisu czyli jak grać kernel oraz jaki będzie dla nas idealny.

Na początek może wyjaśnię czym jest Kernel oraz do czego służy :) Otóż Kernel moi drodzy jest to jądro systemu oparte na Linuksie. Bez niego nie uruchomimy żadnego Romu ;) Jego praca polega na zarządzeniu pracy procesora, ekranu itp. więc jest bardzo ważną częścią systemu. Także jego wybór jest bardzo ważny, ponieważ jedne oferują lepszą wydajność, drugie dłuższą prace na baterii ;) Tak jak wcześniej, najpierw pokażę jak zainstalować Kernel.
Na początku pobieramy sobie jakiś Kernel który albo w formie paczki .zip lub pliku .tar.md5. Teraz musimy zdecydować jak chcemy zainstalować jądro naszego systemu, możemy to zrobić za pomocą Recovery lub Odina. Ja pokażę jak za pomocą Recovery ponieważ przez Odina wgrywa się dokładnie tak samo jak Rom, więc sposób jest ukazany w części 2 poradnika :)
Więc do pracy ;)! Zrzucamy pobrany kernel na kartę pamięci lub pamięci wewnętrznej S3.
Wyłączamy telefon, następnie przechodzimy do Recovery (Volume Up+Home+Power).

Klikamy Install Zip

Wybieramy miejsce gdzie znajduje się Kernel, u mnie jest to pamięć wewnętrzna więc sdcard0

Szukamy swojej paczki zip, jeżeli już ją znaleźliśmy klikamy na nią

Kiedy jesteśmy pewni że chcemy zainstalować, klikamy yes, po kilku sekundach kernel jest już zainstalowany a nam zostaje tylko zrestartować telefon klikając Reboot Phone

Taka jedna mała uwaga, nie zaleca się wgrywać zmodyfikowanego Kernela na inny zmodyfikowany. Jeżeli wgraliście Rom a potem jakiś inny Kernel, zaleca się wgranie od nowa Roma lecz bez kasowania danych tak aby przywrócić Kernel od Romu, a następnie dopiero wtedy wgrać Kernel który sobie życzymy ;)

No dobrze, teraz podam dwa przykłady najlepszych według mnie Kerneli na S3. Pierwszym z nich jest Kernel o nazwie Boeffla-Kernel. Wstępuje on w różnych wersjach, do Romów na podstawie Samsunga lub CM, dla wersji Androida 4.3, 4.4.4, 4.1 ;) Charakteryzuje się on bardzo dużą możliwością konfiguracji pod nasze upodobania ;) Więcej info tutaj.

Drugą propozycją jest dzieło Polaka, JustArchiego ;) Kernel jest dodawany do jego romów. jednak jeżeli ktoś by zapragnął go u siebie na innym oprogramowaniu nie ma problemu ;) Stanowi dobre połączenie wydajności i oszczędności ;) Wszystko co chcecie o nim wiedzieć znajduje się tutaj :)

Dziękuję za uwagę, Sid ;)