Jak skonfigurować DOSBox'a?

Strona główna Wideo Poradniki

O autorze

Dokładnie cztery lata minęły od wydania ostatniej wersji najpopularniejszego na świecie emulatora DOS-a. Wersja, o której mowa, posiada oznaczenie 0.74, co sugerowało by, że nie jest to jeszcze wersja finalna. Jednak pomimo zapewnień, że nowa wersja powstanie, nie widać jej na horyzoncie.

W naszym serwisie DOSBox cieszy się również dużą popularnością. Pobrano go już ponad 350 tysięcy razy, a nasi czytelnicy oceniają program na 5 (pełnych) gwiazdek.

Postanowiliśmy więc przy tej rocznicowej okazji przygotować poradnik dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z DOSBoksem. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytanie — odwiedźcie stronę programu w naszym serwisie i dołączcie do dyskusji w komentarzach.

Lista kompatybilności wersji obecnej programu wygląda już bardzo zachęcająco i po nowej wersji (jeśli kiedyś nadejdzie) nie należy spodziewać się wielkich zmian. Jeśli chcecie, możecie sprawdzić wersję SVN emulatora.

SVN Builds to wersje DOSBoksa opracowywane przez społeczność skupioną wokół programu. Wszystkie informacje na temat jego rozwoju znajdziecie na oficjalnym forum.

PS. Jeśli dotrwaliście do końca klipu i przypomnieliście sobie o Texie Murphym, to być może zainteresuje Was wiadomość, że na Steamie oraz na GOG można już kupić, dopiero co wydane, nowe przygody Texa pod tytułem Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure. Czekaliśmy 16 lat na nową grę z Texem i było warto!

© dobreprogramy