r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jak wstawić do dokumentu LibreOffice Writer poziomą stronę?

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Rozbudowane dokumenty tekstowe, jak prace magisterskie czy projekty biznesowe, wymagają często stosowania niestandardowych rozwiązań. Różnego rodzaju grafiki i tabele zazwyczaj muszą być wstawione na stronę zorientowaną poziomo. Początkującym użytkownikom darmowego edytora tekstu LibreOffice Writer może sprawić to problem. Nie jest to jednak trudne – poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie, jak w jednym dokumencie tekstowym umieścić dodatkowe strony poziomo.

Umieszczamy kursor na końcu strony, po której ma zostać wstawiona nowa, zorientowana poziomo. Z menu Wstaw wybieramy pozycję Podział ręczny.

Otwarte zostaje okno konfiguracyjne. W części Typ zaznaczamy pole Podział strony, a z listy rozwijanej wybieramy opcję Pozioma. Zatwierdzamy przyciskiem OK.

r   e   k   l   a   m   a

Do naszego dokumentu zostaje wstawiona nowa strona.

Każda kolejna strona byłaby od tej pory zorientowana poziomo. Jeśli chcemy powrócić do układu pionowego, ponownie korzystamy z narzędzia do wstawiania podziału strony – tym razem wskazując styl Domyślny.

Pakiet LibreOffice (z edytorem Writer) możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Windowsa oraz macOS-a.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.