r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jak zmienić liczbę zmian możliwych do cofnięcia (undo) w LibreOffice?

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Poza dobrym zapoznaniem się z interfejsem i dostępnymi narzędziami, sprawna obsługa każdego oprogramowania wymaga odpowiedniej konfiguracji. Nie inaczej jest z darmowym pakietem biurowym LibreOffice. Poniżej możecie przeczytać, jak zmienić parametr odpowiadający za liczbę przechowywanych zmian, które możemy wycofać – sięgając do opcji normalnie ukrytych przed użytkownikiem.

Domyślnie, programy wchodzące w skład pakietu LibreOffice oferują pamięć cofania do 100 operacji. Jeżeli jest to dla nas wartość niewystarczająca (lub chcemy uwolnić trochę zasobów, ponieważ nie wykorzystujemy tej funkcji w tak dużym stopniu), łatwo to zmienić.

Przechodzimy do ustawień, wybierając pole Opcje menu Narzędzia.

r   e   k   l   a   m   a

W części LibreOffice wybieramy Zaawansowane, a następnie klikamy przycisk Otwórz konfigurację eksperta.

Wyświetlona zostaje lista dostępnych parametrów. Odnajdujemy na niej sekcję org.openoffice.Office.Common, a następnie rozwijamy i dwuklikamy pole Undo.

W wyświetlonym oknie wpisujemy pożądaną wartość (liczbę zapamiętywanych operacji) i klikamy na przycisk OK. Zatwierdzamy i wychodzimy z okna z ustawieniami LibreOffice. Zmiany zostały dokonane i nie wymagają ponownego uruchomienia programu.

Pakiet LibreOffice możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Windowsa oraz macOS-a.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.