r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jakdojade 2.3.17

Strona główna iOS Podróże i transport Komunikacja zbiorowa

Jakdojadę to aplikacja ułatwiająca korzystanie z serwisu o tej samej nazwie, dzięki której nawet w wielu największych miastach Polski bez problemu można pokonać trasę między dowolnymi punktami, korzystając z komunikacji miejskiej.

W aplikacji można wprowadzić lokalizację docelową, np. nazwę hotelu, czy po prostu wpisać „rynek”, a algorytm aplikacji sam znajdzie pasujący adres, punkt POI, bądź nazwę przystanku. Domyślnie punkt startowy pobierany jest za pomocą GPS, ale można także wprowadzić go ręcznie, jeśli wyszukiwana trasa zaczyna się gdzieś indziej. Po otrzymaniu tych informacji JakDojadę wyświetli kilka propozycji, wraz z rozpiską trasy do pokonania, łącznie z długością podróży, rodzajem środków komunikacji, którymi się będziemy poruszać i czasem, który pozostał do udania się w kierunku przystanku.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja posiada ponadto pewną możliwość konfiguracji. Można wybrać, czy nam się spieszy, bądź wskazać, że nie chcemy się przesiadać, co będzie miało wpływ na wyliczanie trasy. Ponadto przystanki często odwiedzane można dodać do listy obserwowanych, by w przyszłości szybciej odnajdywać połączenia z poziomu aplikacji. Kolejną rzeczą, która dla wielu osób może być bardzo przydatna, są mapy miast z zaznaczonymi przystankami, co pomaga w określeniu celu podróży i prześledzeniu przebiegu trasy. Mapa JakDojade ma jeszcze jedno zastosowanie – w połączeniu z danymi z GPS-u potrafi pomóc w nawigacji, np. kiedy trzeba dojść do właściwego przystanku na dużym skrzyżowaniu. Aby nie utracić zgromadzonych danych i ustawień dodano możliwość ich synchronizacji poprzez iCloud.

W odróżnieniu np. do wersji z Androida, na iOS pewne funkcje wersji darmowej są mocno okrojone. Istnieje np. ograniczenie do zaledwie 6 wyszukiwań połączeń w miesiącu. Dodatkowo, użytkownik edycji darmowej jest skazany na oglądanie reklam. Wersja 2.0 JakDojadę dopasowano do płaskiego interfejsu iOS 7 dzięki czemu aplikacja zyskała na świeżości. Pełna wersja to koszt 3,59 euro (jednorazowo), bądź też 0,89 euro co miesiąc (tryb subskrypcji).

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jakdojade z dużymi rabatami na bilety za płatność BLIKIEM

21
OPROGRAMOWANIE 13.12.2017 | Mateusz Budzeń

Aplikacja Jakdojade, służąca do wyszukiwania połączeń komunikacji miejskiej i sprawdzania rozkładów, otrzymała ostatnio możliwość kupowania biletów. Teraz użytkownicy aplikacji, którzy zapłacą z wykorzystaniem BLIKA, otrzymają duże rabaty – ruszyła nowa promocja. Jak ostatnio informowaliśmy, w Jakdojadę można już kupić bilet komunikacji miejskiej w Lesznie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Redzie, Rumie oraz także w Warszawie i Łomiankach. Nie wszystkie jednak wymienione miasta znalazły się na liście nowej promocji. Po zapłaceniu BLIKIEM w aplikacji Jakdojade można skorzystać z aż…

Dojedź do celu. Dobre programy dla pasażerów komunikacji miejskiej

43
OPROGRAMOWANIE 09.03.2016 | Łukasz Maślanka

Jakie aplikacje mobilne wybrać, chcąc ułatwić sobie codzienne podróże komunikacją miejską w Polsce? Mamy dla Was przegląd najciekawszych, dobrych programów, dzięki którym korzystanie z autobusów i tramwajów w naszym kraju stanie się łatwiejsze. W ostatnich latach włodarze wielu miast w Polsce z zapałem zabrali się za to, aby unowocześnić systemy transportu miejskiego. Okazję ku temu mieli doskonałą, bo Unia Europejska od dłuższego czasu zachęca do inwestowania w rozbudowę sieci autobusowej lub tramwajowej, zakupy nowego taboru i wplatanie do miast pierwiastka „smart” w sferze transportu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 05.11.2014 11:46

Czy mi się wydaje czy na Androida apka jest zupełnie za darmo? i dlaczego?! :/

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.