Jaki będzie Windows Seven?

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie jest tajemnicą, że Microsoft od ładnych kilku miesięcy pracuje nad kolejną wersją Windows. Wszystkie szczegóły są już jednak tajemnicą, ale jak można się było spodziewać w Internecie pojawiły się przecieki. Źródłem jednego z nich była upubliczniona prezentacja Michaela S. Hansona z duńskiego oddziału Microsoft, która skierowana była do zamkniętej grupy odbiorców z podpisanymi umowami NDA (Non-Disclosure Agreement). Prezentacja szybko została zdjęta z serwerów, ale informacje pozostały i choć są dość zdawkowe (w końcu jeszcze bardzo wcześnie jak na nowy Windows), to warto się z nimi zapoznać.

Następne wydanie systemu operacyjnego nosi nazwę kodową Windows Seven, wygląda więc na to, że do historii przechodzi już nazwa Windows Vienna. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy Microsoft zmienia nazwy kodowe. Jaki więc będzie Windows Seven? Z punktu widzenia użytkownika największe zmiany mają być związane z hasłami Easier. Better Connected.. Wiążą się z tym takie usprawnienia jak większa niezależność danych od aplikacji (inaczej mówiąc: wspólne korzystanie z tych samych danych przez wiele programów), ujednolicone przeszukiwanie lokalne, sieciowe i internetowe, zwiększanie intuicyjności interfejsu użytkownika czy zintegrowane rozwiązania do backupu.

Oferta dla IT Professionals to More Secure. Lower Cost., czyli rozszerzenie ochrony systemowej na urządzenia peryferyjne, zaawansowane narzędzia monitoringu i zarządzania aplikacjami, ulepszony proces migracji, transparentne uaktualnienia i patchowanie systemu oraz aplikacji, większe wykorzystanie technologii wirtualizacji oraz narzędzia do samodzielnego rozwiązywania problemów.

© dobreprogramy