reklama

Jaki będzie los Service Packów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W styczniu światło dzienne ujrzała informacja, że Service Pack 1 do systemu Windows Vista pojawi się na pewno i to jeszcze w tym roku, a teraz podczas konferencji WinHEC można było zobaczyć działający bardzo wczesny build tego właśnie dodatku oznaczony numerem 113. Pomimo tego nieoficjalnie pracownicy Microsoft raczej niechętnie wypowiadają się o tym, jak i innych dodatkach Service Pack w ogóle.

Jak pisze na swoim blogu Mary Jo Foley po przeprowadzeniu kilku rozmów okazuje się, że sporo ludzi w Microsoft uznaje Service Packi za niepotrzebne. Powodem takiego stanu rzeczy ma być dobrze funkcjonująca usługa Windows Update, która radzi sobie z dystrybucją wszystkich poprawek od razu po ich udostępnieniu. Wydawanie Service Packów i poprawek zbiorcznych (tzw. update rollups) powoli traci więc sens, bo w chwili premiery paczki i tak wszyscy od dawna mają już wchodzące w ich skład łatki.

Wydaje się, że jest jeszcze jeden oczywisty powód przemawiający za odejściem od zwyczaju wydawania Service Packów - jeśli ich nie będzie, skończą się głosy zachęcające do czekania z migracją na nowy system do wydania SP1...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama