reklama

Jaki będzie nowy 3DMark?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Futuremark do końca roku udostępni kolejną edycję narzędzia 3DMark do sprawdzania wydajności zestawów komputerowych, a w międzyczasie pokazano światu test Fire Strike, który wyciśnie siódme poty z wielordzeniowych procesorów oraz kart graficznych obsługujących biblioteki DirectX 11. Warto podkreślić fakt, że nowa wersja oprogramowania sprawdzi też układy w notebookach czy tabletach i smartfonach — będą do tego osobne moduły.

Do oszacowania mocy laptopów oraz skromniejszych domowych konfiguracji PC posłuży część Cloud Gate, na którą składają się dwa testy graficzne plus jeden fizyki. Obsługę DirectX 11 przycięto tu odpowiednio, aby całość nadawała się również do sprawdzania komputerów obsługujących nieco starszą technologię DX 10. Ice Storm z kolei to podobne testy, za to stworzone z myślą o urządzeniach na Androidzie, iOS, a także małych, typowo przenośnych komputerach. Tutaj obsługę bibliotek ograniczono do OpenGL ES 2.0, a także DirectX 9 w przypadku PC. Nowy 3DMark zostanie w podstawowej formie udostępniony za darmo. Komputerowa wersja do nabycia będzie ponadto w dwóch płatnych edycjach, dla pasjonatów podkręcania oraz użytkowników biznesowych.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama