Jakie były najlepsze urządzenia przenośne w 2012 roku?

Strona główna Aktualności

O autorze

Targi Mobile World Congress to nie tylko okazja do zaprezentowania nowych produktów i pomysłów, z której skrzętnie skorzystały m.in. Nokia, Sony, LG, i-mate i Mozilla. To także dobry czas na podsumowanie i ocenienie wszystkich tych rzeczy, którymi producenci próbowali zawalczyć o nasze portfele w ubiegłym roku. Trudno wymienić najbardziej udaną konstrukcję, gdy uwagę przykuwały takie urządzenia, jak Google Nexus 7, iPad Mini, iPhone 5, Nokia Lumia 920 czy Samsung Galaxy S3. Temu, który z nich zdeklasował konkurencję i tym samym zasłużył na nagrodę, przyjrzała się komisja GSMA Global Mobile Awards 2013.

Za najlepszy smartfon minionego roku uznano Samsunga Galaxy S III, który jury doceniło za popularność, jaką zdobył na całym świecie, oraz nowatorskie funkcje Pop Up Play i Smart stay. Na tym tryumf koreańskiego koncernu się nie skończył, bo zdobył on także nagrodę za aparat fotograficzny Samsung Galaxy Camera z systemem Android, tytuł najlepszego producenta sprzętu oraz dwie nagrody za wkład w rozwój sieci LTE. Z kolei statuetkę za najlepszy tablet otrzymały Google i Asus za model Nexus 7, który sędziowie określili mianem „perfekcyjnej kombinacji wydajności i przenośności”. Nokia natomiast, choć jej smartfony z Windows Phone 8 nie zdobyły żadnej nagrody, zwyciężyła w zupełnie innej kategorii — za sprawą modelu Asha 305 Finowie wygrali tytuł producenta najlepszego telefonu.

Komisja konkursowa wzięła pod lupę również aplikacje, które w ubiegłym roku trafiły na urządzenia przenośne. Tytuł najlepszego programu dla klientów zdobył Facebook, a w kategorii dla firm bezkonkurencyjny okazał się Evernote. Za najważniejszą aplikację 2012 r. sędziowie uznali darmową nawigację Waze.

Pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie na stronie konkursu.

© dobreprogramy

Komentarze