Jane Jane 1.73

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Jane to narzędzie do przeglądania i edytowania plików ASCII, dzięki któremu bardzo łatwo i szybko możemy odtworzyć wybrane dokumenty znajdujące się na dysku twardym.

Po instalacji aplikacja zostaje zintegrowana z powłoką systemową, co pozwala na uruchamianie plików ASCII poprzez dwukrotne kliknięcie na wskazanym dokumencie w Eksploratorze Windows lub skorzystanie z techniki "przeciągnij i upuść" (dotyczy nie tylko pojedynczych plików, ale także folderów w celu przeglądania ich zawartości). Istnieje także możliwość utworzenia nowego pliku za pomocą jednego kliknięcia.

Jane wspiera wieloinstancyjność (można określić, czy zamierzamy pracować w jednej instancji aplikacji, gdzie pliki zostaną otwarte w jednym oknie, czy też w wielu), oferuje możliwość uruchamiania hiperłączy znajdujących się w tekście, kopiowanie wybranego fragmentu tekstu do schowka, a także pozwala na skonfigurowanie dziesięciu rożnych schematów czcionek (można łatwo się między nimi przełączać).

Pracę z narzędziem ułatwia szybki dostęp do menu zawierającego listę trzydziestu ostatnio otwieranych plików. Dodatkowo program Jane pozwala na dodawanie nowych rodzajów plików do listy obsługiwanych, dzięki czemu możemy rozszerzyć jego funkcjonalność.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!