r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Japonia zamierza wprowadzić 5G już w roku 2020

Strona główna AktualnościBIZNES

Japonia już w 2020 roku zamierza uruchomić technologię 5G i stać się jej światowym liderem. Ich celem jest wyznaczenie standardu, który zostanie wprowadzony w innych krajach. Tamtejsze Ministerstwo Kultury zamierza spotkać się z firmami sektora prywatnego, by omówić rozwój technologii 5G. Ministerstwo oczekuje, że w postępowaniu wezmą udział producenci telefonów oraz stacji przekaźnikowych m.in. Panasonic, Sharp czy Fujitsu oraz najwięksi operatorzy komórkowi – NTT Docomo, KDDI i SoftBank.

Na papierze oraz w warunkach laboratoryjnych sieć 5G jest w stanie przesyłać dane z szybkością 10 Gb/s. Jednak wystarczy spojrzeć na polski rynek, by przekonać się, że dane podawane przez operatorów nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie jest łatwo spotkać osobę, która w LTE osiągnęła prędkość 150 Mb/s. Zazwyczaj uzyskiwane są szybkości znacznie niższe. Oczywiście operatorzy nie oferują internetu 4G o prędkości 150 Mb/s, tylko do 150 Mb/s, a to znacząca różnica. Zapewne tak samo będzie ze standardem 5G, jednak jest to ogromy skok w prędkości internetu mobilnego i nawet gdyby tylko ⅛ z deklarowanej prędkości trafiła do klienta końcowego, to z pewnością mu to wystarczy.

Dwie japońskie firmy – Toshiba oraz NTT – rozwijają również technologię przesyłania obrazu o rozdzielczości 8K, która posłuży do transmisji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Żeby bez przeszkód odbierać obraz w tak dużej rozdzielczości będzie potrzebna sieć 5G, na którą japońskie Ministerstwo Kominikacji będzie szukać środków w budżecie na rok 2015.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.