Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Sposoby montażu SSD w laptopie

Dyski SSD w ostatnim czasie bardzo staniały i są montowane nawet w typowo marketowych laptopach. Coraz więcej ludzi chce także wymienić w swoim laptopie powolny HDD na szybki SSD. Niektóre laptopy posiadają miejsca montażowe na dyski mSata lub M.2. Moim wpisem chcę trochę rozjaśnić sytuację o wyborze dysku SSD do laptopa.

SATA 2.5"

Najtaniej i najprościej założymy standardowy dysk o rozmiarze 2.5 cala. Miejsce na montaż takiego dysku posiada każdy laptop, a niektóre pozwalają na montaż więcej niż jednego dysku (np. Clevo P751ZM).

Sony Micro Vault vs SanDisk Dual USB Drive 3.0 — szybki pojedynek pendrive'ów z OTG

Niewielka ilość wbudowanej pamięci w telefonie oraz coraz większa niechęć producentów do instalowania slotów na karty pamięci może sprawić użytkownikowi niemały problem. Jeśli robimy dużo zdjęć lub kręcimy filmy szybko może nam zabraknąć pamięci. Jak sobie z tym poradzić? Kupić pendrive ze złączem microUSB.

Przetestuję dzisiaj dwa pendrive'y, które mozemy podłączyć do telefonów wspierających USB OnTheGo (Symbian, Android): SonyMicro Vault oraz SanDisk Dual USB o pojemności 16 GB.

HP Elite x2 1011 G1 — benchmarki

Wczoraj opisałem swoje pierwsze wrażenia z używania laptopa hybrydowego HP Elite x2 1011 G1, a dzisiaj przedstawię wyniki wydajności w popularnych benchmarkach.

Specyfikacja

  • Procesor: Intel Core M 5Y71 1.2 GHz, Turbo do 2.9 GHz, TDP 4.5W
  • Układ graficzny: Intel® HD Graphics 5300 @300-900MHz
  • Pamieć RAM: 8 GB DDR3L DualChannel
  • Dysk: SSD M.2 Samsung 128 GB, kości TLC

HP Elite x2 1011 G1 — pierwsze wrażenia

Urządzenia hybrydowe stają się coraz popularniejsze. Nic więc dziwnego, że najwięksi producenci elektroniki uzupełniają swoją ofertę o kolejne modele tego typu. HP dla segmentu biznesowego przygotowało komputer "2 w 1" Elite x2 1011 G1 z ekranem o przekątnej 11,6 cala.

Komputer składa się z dwóch elementów - tabletu oraz towarzyszącej mu podstawki z klawiaturą, drugą baterią i dodatkowymi portami. Dzięki specjalnemu zawiasowi z zaczepami wystarczy jeden ruch, aby rozdzielić lub połączyć obie części.

Jak odzyskać miejsce na dysku po aktualizacji do Windows 10?

Cześć,

Zaktualizowałem Windowsa 8.1 na moim laptopie do wersji 10 i ze ~115 GB miejsca zostało mi tylko 90 GB. Ubyło około 25 GB, czyli trochę za dużo jak na pozostałości po starym systemie. Sam folder Windows.old (pliki potrzebne do przywrócenia Win8) zajmuje u mnie 18,2 GB, do tego dochodzą foldery $Windows.~WS oraz $Windows.~BT zawierające pliki potrzebne do zaktualizowania. Foldery te są w zasadzie niepotrzebne jeżeli nie mamy zamiaru wracać do poprzedniej edycji systemu.

A więc ...