Jaki kupić RAM do laptopa?

Pomimo, że mamy już 2017 rok nadal bardzo duża cześć sprzedawanych laptopów wyposażona jest tylko w 4 GB pamięci RAM. Jest to ilość, która w wielu przypadkach okazuje się zbyt mała do komfortowej pracy. Pierwszą czynnością jaką wykonuje sfrustrowany nabywca nowego laptopa jest poszukiwanie kości kompatybilnej z tą zainstalowaną przez producenta. Ale czy to jest takie łatwe?

 Jakie parametry ma pamięć RAM w laptopie?

  Sposoby montażu SSD w laptopie

  Dyski SSD w ostatnim czasie bardzo staniały i są montowane nawet w typowo marketowych laptopach. Coraz więcej ludzi chce także wymienić w swoim laptopie powolny HDD na szybki SSD. Niektóre laptopy posiadają miejsca montażowe na dyski mSata lub M.2. Moim wpisem chcę trochę rozjaśnić sytuację o wyborze dysku SSD do laptopa.

  SATA 2.5"

  Najtaniej i najprościej założymy standardowy dysk o rozmiarze 2.5 cala. Miejsce na montaż takiego dysku posiada każdy laptop, a niektóre pozwalają na montaż więcej niż jednego dysku (np. Clevo P751ZM).

  Sony Micro Vault vs SanDisk Dual USB Drive 3.0 — szybki pojedynek pendrive'ów z OTG

  Niewielka ilość wbudowanej pamięci w telefonie oraz coraz większa niechęć producentów do instalowania slotów na karty pamięci może sprawić użytkownikowi niemały problem. Jeśli robimy dużo zdjęć lub kręcimy filmy szybko może nam zabraknąć pamięci. Jak sobie z tym poradzić? Kupić pendrive ze złączem microUSB.

  Przetestuję dzisiaj dwa pendrive'y, które mozemy podłączyć do telefonów wspierających USB OnTheGo (Symbian, Android): SonyMicro Vault oraz SanDisk Dual USB o pojemności 16 GB.

  HP Elite x2 1011 G1 — benchmarki

  Wczoraj opisałem swoje pierwsze wrażenia z używania laptopa hybrydowego HP Elite x2 1011 G1, a dzisiaj przedstawię wyniki wydajności w popularnych benchmarkach.

  Specyfikacja

  • Procesor: Intel Core M 5Y71 1.2 GHz, Turbo do 2.9 GHz, TDP 4.5W
  • Układ graficzny: Intel® HD Graphics 5300 @300-900MHz
  • Pamieć RAM: 8 GB DDR3L DualChannel
  • Dysk: SSD M.2 Samsung 128 GB, kości TLC

  Benchmarki

  HP Elite x2 1011 G1 — pierwsze wrażenia

  Urządzenia hybrydowe stają się coraz popularniejsze. Nic więc dziwnego, że najwięksi producenci elektroniki uzupełniają swoją ofertę o kolejne modele tego typu. HP dla segmentu biznesowego przygotowało komputer "2 w 1" Elite x2 1011 G1 z ekranem o przekątnej 11,6 cala.

  Komputer składa się z dwóch elementów - tabletu oraz towarzyszącej mu podstawki z klawiaturą, drugą baterią i dodatkowymi portami. Dzięki specjalnemu zawiasowi z zaczepami wystarczy jeden ruch, aby rozdzielić lub połączyć obie części.