Nokia Normandy z Androidem - podsumowanie plotek

Od wielu miesięcy mówi się o tajemniczym telefonie Nokii z systemem Google Android. Wiele osób czeka na to urządzenie z wielką niecierpliwością i codziennie odwiedza portale technologiczne w poszukiwaniu nowych plotek. Postanowiłem zebrać wszystkie informacje o Nokii Normandy w jednym miejscu.

Nazwa

Nokia X, Normandy, Asha 1045, A100 - takie nazwy przewijają się od miesięcy. Jedyne, co wiadomo, to to, że Indonezyjski odpowiednik FCC zatwierdził certyfikat dopuszczający do sprzedaży urządzenie o nazwie wewnętrznej RM-980. Aktualnie, po certifikacji

Recenzja multimedialnego monitora na matrycy AMVA - BenQ GW2250E

W dzisiejszej recenzji sprawdzę jak sprawuje się monitor BenQ GW2250E z matrycą AMVA. Nie będzie to wyczerpujący test, tylko zwykła mini-recenzja, napisana przez osobę z niewielką wiedzą na temat monitorów, która musiała wymienić swój stary monitor LG 17".

Przy wyborze nowego monitora ważna była dla mnie wysoka jakość wyświetlanego obrazu. Dlatego na samym początku odrzuciłem monitory na matrycy TN i w moim budżecie wynoszącym 500 zł, miałem ogromny wybór jednego modelu z matrycą AMVA (tytułowy BenQ) i jednego z IPSem (LG IPS234).

Recenzja tabletu Prestigio PMP5870C (MultiPad 7.0 Ultra Duo)

Hej,

Dawno nic nie pisałem, więc czas żebym to jakoś nadrobił. Mój poprzedni tablet (Vedia X6 za 80 zł ) niespodziewanie zakończył swój żywot upadając na samochód z drewnem (zabawkowy!) :P . Zacząłem więc poszukiwania nowego tabletu. Moje wymagania nie były zbyt wygórowane, chciałem tylko, żeby tablet miał ekran IPS 1280x800px oraz procesor RK3066 lub wydajniejszy.

Motorola Razr i XT890 - podsumowanie

Podczas testów mało pisałem o wadach i zaletach Motoroli, więc czas to nadrobić.

Plusy

Wyświetlacz

Jego przekątna wynosi 4.3", a rozdzielczość 960x540 px. Jak na AMOLEDa przystało kolory są żywe, a kąty wodzenia duże. Czytelność na słońcu jest dobra, ale nieco gorsza niż w Nokii E7. Pomimo, że matryca jest typu PenTile nie jest to zauważalne podczas normalnej pracy.

Budowa

Przód telefonu pokrywa tafla szkła Gorilla Glass, a tył polimer, zwany Kevlarem.

Mobilne procesory Intel Atom - krótka historia, porównanie modeli oraz przyszłość

W 2012 roku, Intel poszerzył rodzinę procesorów Atom o platformy przeznaczone dla smartfonów oraz tabletów. Jest to kontynuacja partnerstwa ogłoszonego przez firmę Intel i Google w dniu 13 września 2011 r. w celu zapewnienia wsparcia dla Androida na procesorach Intel x86.

Atom konkuruje z istniejącymi układami SoC takich firm jak Nvidia, Qualcomm, Samsung, ST-Ericsson oraz Broadcom.

Jak bardzo wydajny jest Intel Atom Z2480 w Motoroli Razr i XT890 cz. 2 Testy gier

Motorola RAZR i jest napędzana przez jednordzeniowy procesor Intel Atom Z2480 (platforma Medfield). Maksymalna częstotliwość zegara procesora to 2GHz i jest on wspierany przez (jedno-rdzeniowy?) układ graficzny PowerVR SGX540 oraz 1 gigabajt pamięci LP-DDR2. Atom Z2480 wspiera technologię hyper-threading, dzięki której w systemie jest rozpoznawany jako jednostka dwurdzeniowa.

W tym odcinku przedstawię wyniki testów gier.

Jak bardzo wydajny jest Intel Atom Z2480 w Motoroli Razr i XT890 cz. 1 Testy syntetyczne

Motorola RAZR i jest napędzana przez jednordzeniowy procesor Intel Atom Z2480 (platforma Medfield). Maksymalna częstotliwość zegara procesora to 2GHz i jest on wspierany przez układ graficzny PowerVR SGX 540 oraz 1 gigabajt pamięci LP-DDR2. Atom Z2480 wspiera technologię hyper-threading, dzięki której w systemie jest rozpoznawany jako jednostka dwurdzeniowa.

Jako, że nie mam żadnego w pełni działającego urządzenia z Androidem, podaję tylko wyniki testów z Motoroli.

Motorola Razr i XT890 - konfiguracja Aero2

Gdy dostałem Motorolę XT890 do testów okazało się, że Play przyoszczędził na mnie i przy przedłużeniu umowy dostałem zwykłą kartę SIM zamiast microSIM. Ale, jeżeli nawet dostałbym microSIM, to i tak do testów telefonu potrzebowałbym pakietu Internetu większego niż 1 GB za 25 zł. Na szczęście okazało się, że posiadam kartę Aero2 sprytnie schowaną za monitorem od komputera. Włożyłem kartę do Razr i (co nie było łatwe), po chwili pojawił się zasięg, włączam Chrome i ... w tym momencie przechodzimy do tematu wpisu.

Hello Moto

Cześć!

"Brzytwa" szczęśliwie dotarła do mnie kilka dni temu, więc w najbliższych dniach zacznę publikować pierwsze wpisy. Pierwsze testy (zdjęcia, video) już za mną, w planach mam jeszcze kilka innych.

Pierwsze wrażenia

Razr XT890 jest lekka, poręczna i wytrzymała. Trochę dziwnie się piszę używając klawiatury Swype (Na E7 jakoś lepiej to działa). Trochę zdziwił mnie brak trybu Pamięci Masowej (jest tylko MTP oraz PTP). Przez pierwsze dni kilkukrotnie próbowałem bezskutecznie rozsunąć telefon (przyzwyczajenia po C6 oraz E7).

Hackowanie Symbian Belle Refresh w Nokii E7-00

Instrukcja hackowania

  • Zainstaluj „x-plore_s60_3rd_1_60.sisx”, ale nie uruchamiaj.
  • Zainstaluj i uruchom „NortonSymbianHackLDD.sis”.
  • Wybierz „Options” > „Anti-Virus” > „Quarantine list”.
  • Wybierz „Options” > „Restore All” i akceptuj.
  • Zamknij aplikację , usuń przez Menedżer Aplikacji „Symantec Symbian Hack”, uruchom X-Plore oraz usuń folder „c:\shared\”.
  • Zainstaluj „RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx”