Recenzja tabletu za 80 zł – czy to się opłaca?

Czytając moje wpisy o tabletach z pewnością zastanawialiście się jaki ja posiadam tablet. Otóż w moim domu od około pół roku znajduję się tablet kupiony przez mojego tatę za 80 zł (nowy!). Konkretnie to Vedia X6 z Androidem 4.0.3.

Budowa

Obudowa Vedii w całości zbudowana jest z plastiku. Z przodu znajduję się oczko kamery (VGA) oraz przycisk powrotu do Pulpitu. Tylna część obudowy pokryta jest chropowatym plastikiem, znajduje się tam także głośnik mono (bardzo słaby) oraz slot na karty pamięci microSD.

Jak wybrać i kupić idealny tablet?

>>> Nowsza wersja poradnika dostępna jest tutaj !

Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności i zapraszam do przeczytania (i skomentowania) mojego nowego wpisu.

Tablet to tak uniwersalne urządzenie, że sprawdzi się jako pomoc naukowa oraz narzędzie rozrywki. Dzięki nim można w dowolnym miejscu kontaktować się ze znajomymi, sprawdzić skrzynkę e-mail, przeglądać strony internetowe, grać w gry czy pracować.

Porównanie ofert operatorów MVNO

Kończy mi się umowa z moim obecnym operatorem (Play), a wysokość operatorskich dotacji do smartfonów jest bardzo niska, postanowiłem przejść na ofertę typu pre-paid. W internecie często spotykałem się z określeniem, że "operatorzy wirtualni mają taniej". Sprawdziłem to, a poniżej przedstawiam wyniki moich "badań".

Usługi podstawowe

1 – Dostępna także oferta abonamentowa (post paid).2 – 300 MB jest, co miesiąc dodawane gratis do konta.

Nokia Xpress Web App Builder – aplikacja na telefon w 5 minut

Nokia Xpress Web App Builder jest to webowe narzędzie firmy Nokia typu WYSIWYG służące do tworzenia aplikacji na telefony Nokia Series 40 bez znajomości języków programowania.

Poniżej prezentacja wideo:

Let's go!

Żeby stworzyć swoją aplikację, należy wejść na stronę główną narzędzia http://xpresswebapps.nokia.com, a następnie kliknąć przycisk TRY IT NOW. Ukaże się nam okno o nazwie „Create new application”, w którym należy wpisać nazwę naszego projektu. Ukaże się nam wtedy krok pierwszy kreatora aplikacji.

Porównanie tabletów w cenie od 500 do 1000 zł

Co się odwlecze to nie uciecze. Część drugą Porad Konsumenckich by Jaro070(tm) publikuję z lekkim opóźnieniem, ponieważ miałem problemy z internetem, który opłaca mi Bill Gates oraz miałem kilka ważnych spraw do załatwienia.

W moim porównaniu znalazło się się 30 tabletów o średniej cenie około 756 zł. W tym przedziale znalazły się 2 tablety renomowanych producentów. Czego można się spodziewać po tablecie za taką cenę? Sprawdźcie poniżej:

* - Pamięć wewnętrzna / zewnętrzna.

Czy opłaca się być w Virgin Mobile? Porównanie z Play na Kartę

Virgin Mobile – operator MVNO opublikował dzisiaj pełen cennik swoich usług. Zrobiłem więc szybkie porównanie stawek z najnowszą taryfą sieci matki – Play na kartę.

Standardowy Cennik:

Ważność konta (połączenia wychodzące / przychodzące):

W Virgin Mobile obowiązuje promocja, w której dostajemy bonus 50% do każdego doładowania. Szczegóły http://www.virginmobilepolska.pl/pl/oferta/promocje/

Internet w telefonie (pakiety):

[My Dream] Nokia Asha 311 – zmarnowana szansa Nokii na wyjście z kryzysu & Mój Idealny Telefon.

Na początku czerwca Nokia pokazała nowe modele telefonów: Asha 305, Asha 306 oraz Asha 311. Myślałem, że Nokia wreszcie poszła po rozum do głowy i porzuciła S40, dopóki nie przeczytałem specyfikacji. Mała rozdzielczość ekranu, brak GPU, system bez przyszłości, mało RAMu, aparat full focus. Jednym słowem masakra. Przypomniał mi się Samsung Monte z 2010 roku. Cena zachęcająca też nie była, 92 ojro bez podatków jak za taki sprzęt do dużo.

Tablety w cenie do 500 zł - porównanie

Naszła mnie ostatnio ochota żeby kupić sobie tablet. Zacząłem więc szukać porównań i testów w "jedynej słusznej wyszukiwarce" i... znalazłem jedną tabelkę z porównaniem i kilka(naście) testów tabletów głównie z Androidem 2.3 Jako, że w Polsce tylko jedna wyszukiwarka w miarę dobrze przeszukuje internet odpuściłem sobie sprawdzanie co pokaże "dziecko M$". Wklepałem w Firefoksie (którego nie lubię, ale mało RAMu pożera) adresy największych porównywarek cenowych i spisywałem nazwy tabletów z Androidem ICS 4.0 w standardzie.

[S60 Tips & Tricks] Jak oszczędzać baterię w smartfonie?

Witajcie! Tym wpisem rozpoczynam nową (a zarazem pierwszą) serię wpisów na moim blogu, którą nazwałem „S60 Tips & Tricks”. A więc do dzieła!

Jednym z głównych pytań podczas wyboru telefonu jest czas jaki będzie działać po naładowaniu. W zasadzie ciężko odpowiedzieć, ponieważ każdy z nas inaczej użytkuje telefon oraz wykorzystuje inne funkcje.