Java Runtime Environment 6.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Na serwerach firmy Sun pojawiła się stabilna wersja nowego wydania środowiska uruchamiającego (JRE) język Java 6.0. Nie jest to jeszcze informacja w 100% pewna, ponieważ producent jak do tej pory nie udostępnił oficjalnych informacji na ten temat.

Wersja szósta oferuje nowe interfejsy kolekcji (czyli systemy grupowania obiektów), między innymi dwustronną kolejkę z możliwością blokad oraz kolekcję typu Set i listę asocjacyjną, obie z wyszukiwaniem elementów. Programiści tworzący aplikacje sieciowe (także funkcjonujące jako wtyczki w przeglądarkach WWW) mają teraz dostęp do poprawionej obsługi pamięci podręcznej (cache), menedżera pobierania i funkcji kryptograficznych.

Dużo nowości znajdziemy także w bibliotekach obsługujących interfejsy graficzne Swing i AWT, grafikę 2D, uproszczono też przygotowywanie zlokalizowanych wersji programów. Archiwa JAR mogą od teraz przechowywać ponad 2 tysiące plików i nosić nazwę dłuższą niż 256 znaków. Niestety, nowa Java nie będzie w pełni kompatybilna z poprzednimi wydaniami, więcej na ten temat na stronie producenta.

Java Runtime Environment 6.0 Update 1 przeznaczoną dla systemu Windows można pobrać z naszych serwerów.

© dobreprogramy
s