Java SE Development Kit Java SE Development Kit 8 Update 271

Strona główna Windows Dodatki Biblioteki i inne dodatki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Java SE Development Kit (JDK) to kompletny pakiet narzędzi, niezbędny do pracy każdego programisty Javy. Umożliwia kompilację i uruchamianie różnego typu prostych programów w trybie tekstowym, apletów na strony internetowe, a także rozbudowanych aplikacji webowych.

Instalacja środowiska Java Development Kit (JDK) w systemie daje użytkownikowi dostęp do kompilatora Javy (javac) oraz ogromnej ilości użytecznych klas i metod zawartych w standardowej bibliotece. Przy ich użyciu tworzyć możemy proste programy działające z poziomu konsoli, aplety, aplikacje sieciowe, rozbudowane oprogramowanie webowe, potrafiące wykorzystywać najpopularniejsze systemy bazodanowe i wiele, wiele więcej.

Wraz z pakietem instalowany jest interpreter kodu bajtowego, często określany mianem wirtualnej maszyny Javy. Pozwala on na uruchamianie programów napisanych w języku Java, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z JDK nie jest więc wymagana instalacja środowiska Java Runtime Environment (JRE). Dodatkowo poza wymienionymi elementami w ręce użytkownika trafiają takie narzędzia jak archiwizator (JAR), generator dokumentacji (JAVADOC), generator plików nagłówkowych (JAVAH), deasembler (JAVAP) oraz debugger (JDB).

Java Development Kit (JDK) nie posiada interfejsu graficznego, przez co wszelakie operacje jak kompilacja itp. odbywają się z poziomu wiersza poleceń/konsoli.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!