Java SE Runtime Environment Java SE Runtime Environment 8u271

Strona główna Mac Programowanie Biblioteki i Frameworki
Pobierz program

Java SE Runtime Environment to implementacja maszyny wirtualnej, dzięki której można pracować z wieloma programami, wykorzystującymi platformę Java Standard Edition, oraz applety na wielu stronach internetowych.

Java SE Runtime Environment to implementacja maszyny wirtualnej HotSpot (Java HotSpot Performance Engine) oraz dynamicznie ładowanych bibliotek (Java Class Library). Dzięki temu wszystkie niezbędne programom komponenty są dostępne oraz identyczne na każdym systemie operacyjnym, dzięki czemu programy nie muszą polegać na systemach. Implementacja jest zgodna ze specyfikacją Java Standard Edition, która pomija zagadnienia nieistotne z punktu widzenia kompatybilności oraz interoperacyjności.

Ustawienia maszyny można znaleźć w panelu ustawień systemowych. Mamy tam dostęp do parametrów bezpieczeństwa i wyjątków. W zaawansowanych ustawieniach znajdziemy także możliwość włączenia konsoli Javy, umieszczenia maszyny wirtualnej w Docku, logowania aktywności aplikacji, korzystania z certyfikatów i tym podobne.

Wraz z maszyną instalowana jest wtyczka dla przeglądarek internetowych, dzięki którym można uruchamiać applety (kalkulatory, czaty i tym podobne) na stronach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!