r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jeden z hakerów, którzy atakowali Sony, aresztowany

Strona główna Aktualności

Jeszcze niedawno członkowie grup Anonymous i LulzSec wydawali się być nietykalni, ale ten czar prysł. Do aresztów na całym świecie trafiają kolejni haktywiści.

Jak poinformował Fox News, FBI udało się zaaresztować dwóch hakerów, z których jeden brał udział w ataku na Sony Pictures. Aresztowany w San Francisco bezdomny haker był zamieszany w atak na strony rządowe hrabstwa Santa Cruz, zaś w Phoenix ujęto studenta, który był jednym z uczestników akcji mającej na celu wydobycie danych osobowych z serwerów Sony Pictures.

A samo włamanie rzeczywiście było tak proste, jak przedstawiali to w przechwałkach członkowie grupy przestępczej. Jak informuje The Atlantic Wire, aresztowany przez FBI haker z Arizony został oskarżony o przeprowadzenie ataku typu SQL injection na serwery Sony Pictures. Zgodnie z zeznaniami aresztowanego, Cody'ego Krestignera, cały atak zajął około 3 dni — znani i nieznani członkowie LulzSeca zaczęli wykradać dane z Sony Pictures 30 maja, a 2 czerwca wszystko zostało opublikowanie w sieci.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.