Jednolity system kwantowej kryptografii

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół inżynierów i naukowców z firm Mitsubishi Electric i NEC oraz japońskiego Institute of Industrial Science i Uniwersytetu w Tokio opracował jednolity system kwantowej kryptografii. Dotychczas każda jednostka prowadziła osobne badania, w znacznej części sponsorowane z funduszy rządowych.

Jak wyjaśniają specjaliści w tej dziedzinie, kwantowa kryptografia gwarantuje absolutne bezpieczeństwo, poparte prawami fizyki kwantowej. Obecnie nawet najbardziej zaawansowane systemy mogą zostać złamane, dzięki coraz szybszym i mocniejszym komputerom.

Dzięki połączeniu projektów japońskich koncernów oraz placówek badawczych, powstała technologia, która jako nośniki danych wykorzystuje fotony w stanie kwantowym i wykrywa każdą próbę włamania do systemu. Pomysłodawcy projektu uważają, że na obecnym poziomie rozwoju nowej technologii pierwsze komercyjne systemy kwantowej kryptografii powstaną w ciągu najbliższych 5 lat.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza