Jedwabista woda bez statywu. Huawei P30 Pro z nową funkcją

Strona główna Aktualności
Zdjęcie wody z długim czasem naświetlania
Zdjęcie wody z długim czasem naświetlania

O autorze

Huawei P30 Pro w kolejnych aktualizacjach dostaje funkcje zapowiedziane podczas premiery. Teraz przyszła pora na efekt jedwabistej wody.

Aby zrobić zdjęcie z ładnie rozmytą wodą, należy wydłużyć czas naświetlania do kilku sekund. Pozwala to na osiągnięcie takiego efektu:

Wyświetl ten post na Instagramie.

#devilspulpit #finnichglen #scotland #szkocja

Post udostępniony przez Miron Nurski (@mironnurski)

Minus tego rozwiązania? Jako że migawka jest otwarta przez dłuższy czas, w celu uniknięcia poruszeń trzeba jakoś ustabilizować telefon lub aparat, najlepiej z użyciem statywu. Tzn. do niedawna trzeba było.

Huawei P30 Pro: rozmyta woda bez statywu

Funkcja została zaprezentowana podczas marcowej premiery, ale Huawei zaznaczył, że do użytkowników trafi wraz z jedną z aktualizacji oprogramowania. I faktycznie trafiła, choć po cichu. Odkryłem ją przypadkiem; potrąciłem statyw podczas robienia zdjęcia i zauważyłem, że fotka się nie poruszyła.

Tak wygląda zdjęcie z 7-sekundowym czasem naświetlania, zrobione z ręki (!):

A tu dla porównania fotka w automacie:

Efekty są zaskakująco dobre. Oprogramowanie zgrabnie nakłada na siebie kolejne klatki, rozmywając wodę i ignorując całą resztę. Na podobnej zasadzie działa tryb nocny, znany także ze wcześniejszych huaweiów.

Aby skorzystać z nowej funkcji, w aplikacji aparatu Huaweia P30 Pro należy wybrać Więcej => Malowanie światłem => Jedwabista woda.

Niedawno Huawei P30 Pro dostał też funkcję Podwójny widok

Tryb Podwójny widok pozwala na kręcenie filmów z użyciem dwóch aparatów jednocześnie. Na jednej połowie ekranu widoczny jest obraz z ultraszerokokątnego obiektywu, a na drugiej z aparatu głównego lub tele 5x.

[img=huaweip30propodwo´onywidok]

Jakiś czas temu doszedł też udoskonalony tryb portretowy, wykorzystujący sensor ToF. Tym samym Huawei P30 Pro ma już komplet zapowiedzianych funkcji fotograficznych.

© dobreprogramy
s