Jest sposób na wirusy komputerowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Przynoszące miliardowe straty epidemie wirusów komputerowych można powstrzymać. Wystarczy tylko zmniejszyć możliwości komunikacyjne naszych komputerów.

Naukowcy z uniwersytetu New Mexico w Albuquerque i laboratoriów firmy komputerowej Hewlett-Packard doszli do wniosku, że lepiej zapobiegać niż później leczyć. Zamiast leczyć zainfekowane komputery, lepiej ograniczyć szybkość rozprzestrzeniania się wirusów - piszą oni na łamach "Science". Nową metodę nazwano virus throttling, czyli "duszenie wirusów".

Jak działa throttling? Ogranicza liczbę listów, które możemy wysłać do różnych adresatów. W ten sposób blokuje wirusowi możliwość szybkiego powielania się.

Gazeta Wyborcza podkreśla, że wymyślona przez naukowców technika ograniczania epidemii wirusów może być także dobrą bronią w walce z kolejnym internetowym problemem - spamem. Do rozsyłania spamu wykorzystywane są programy, które automatycznie starają się wysłać jak najwięcej reklam do jak największej liczby użytkowników. Cel ich działania jest więc identyczny jak cel wirusów. Więcej na stronach Onet.pl

© dobreprogramy
s