r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jest sposób na wirusy komputerowe

Strona główna Aktualności

Przynoszące miliardowe straty epidemie wirusów komputerowych można powstrzymać. Wystarczy tylko zmniejszyć możliwości komunikacyjne naszych komputerów.

Naukowcy z uniwersytetu New Mexico w Albuquerque i laboratoriów firmy komputerowej Hewlett-Packard doszli do wniosku, że lepiej zapobiegać niż później leczyć. Zamiast leczyć zainfekowane komputery, lepiej ograniczyć szybkość rozprzestrzeniania się wirusów - piszą oni na łamach "Science". Nową metodę nazwano virus throttling, czyli "duszenie wirusów".

Jak działa throttling? Ogranicza liczbę listów, które możemy wysłać do różnych adresatów. W ten sposób blokuje wirusowi możliwość szybkiego powielania się.

Gazeta Wyborcza podkreśla, że wymyślona przez naukowców technika ograniczania epidemii wirusów może być także dobrą bronią w walce z kolejnym internetowym problemem - spamem. Do rozsyłania spamu wykorzystywane są programy, które automatycznie starają się wysłać jak najwięcej reklam do jak największej liczby użytkowników. Cel ich działania jest więc identyczny jak cel wirusów. Więcej na stronach Onet.pl

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.