reklama

Jest szansa na nowoczesną odsłonę serii Contra

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Popularność wydanej na urządzenia z systemem iOS gry Contra Evolution, przeróbki hitu z 1987 roku, dała Konami do myślenia. Czyżby przyszedł czas, by przygotować kolejną odsłonę serii, która korzystałaby już oto z mocy nowoczesnych sprzętów do grania? Prawdopodobnie projektem zajęłaby się ekipa Mercury Steam, odpowiedzialna za udane odświeżenie marki Castlevania. Taką wizję roztacza przynajmniej producent Dave Cox.

Moim zdaniem, jeśli Contra miałaby powrócić to musiałaby zaprezentować coś unikalnego i intuicyjnego, czego wcześniej nie próbowano — mówi Cox. To nie może być po prostu klasyczna strzelanka. Potrzebny jest nowy pomysł. Jeśli z zespołem byśmy go mieli i mogli połączyć ten nowy pomysł ze światem Contry to byłoby coś specjalnego. Tak, śledźcie temat — dodał. Podkreśla, że nie można bać się nowych rozwiązań, bo niekoniecznie oznaczać to musi zatracenie tego, z czego rozpoznawalny był dawny hit.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama