r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jeszcze jedna dziura w Internet Explorerze

Strona główna Aktualności

Nie minął nawet tydzień, a już znany jest kolejny poważny błąd w Internet Explorerze. Odkrywcą jest Matthew Murphy. Luka dotyczy sposobu obsługi okien dialogowych i wymaga interakcji ze strony ofiary w celu wykonania kodu na jej komputerze.

Atakujący może na stronie internetowej zachęcić użytkownika do kliknięcia w danym miejscu strony lub wciśnięcia określonych klawiszy. Z powodu błędu w przeglądarce możliwe jest sprawienie, że użytkownik nie kliknie w element strony tylko w okno dialogowe pytające o zezwolenie na instalację kontrolki ActiveX. Występujący w Windows XP SP2 pasek informacji zastępuje część okien dialogowych i zmniejsza ryzyko ataku. Microsoft został poinformowany przez Murphy'ego 20 października 2005 roku i dotychczas nie zdecydował się na wydanie poprawki twierdząc, że luka nie jest poważna i że zostanie załatana za pomocą Service Packa. Co ciekawe podobna luka została odkryta w Firefoksie w lipcu 2004 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.