Jeszcze krótszy cykl wydawniczy Firefoksa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jest prawdopodobne, że w przyszłości nowe wersje przeglądarki Firefox będą ukazywać się jeszcze częściej.

Na grupie dyskusyjnej mozilla.dev.planning pojawił się wątek dotyczący skrócenia cyklu wydawniczego Firefoksa. Padła tam propozycja, aby przejść z cyklu 6-tygodniowego na 5-tygodniowy. Christian Legnitto, project manager odpowiedzialny za wydawanie kolejnych wersji przeglądarki stwierdził, że takie skrócenie cyklu z pewnością nastąpi. Nie będzie to jednak miało miejsca w najbliższej przyszłości, Mozilla ma jeszcze problemy z dostosowaniem się do cyklu 6-tygodniowego. Obszary, które wymagają jeszcze dopracowania to m.in. wersje językowe oraz utrzymanie rozszerzeń. W obecnym 4-kanałowym systemie, zmiany wprowadzone w Nigtly potrzebują 18 tygodni aby znalazły się w Stable. Przy skróceniu ogólnego cyklu do 5 tygodni czas ten skróci się do 15 tygodni. Może spowodować to duże utrudnienia w kanałach Aurora i Beta ze względu na konieczność dokładnego przetestowania zmian.

Internet rozwija się bardzo szybko. Warto się jednak zastanowić, czy cykl wydawniczy przeglądarki internetowej musi być w związku z tym tak mocno skracany, jak planuje Mozilla.


Aktualizacja, 22.09.2011, 01:08

W toku dyskusji pomysł skrócenia cyklu wydawniczego Firefoksa został odrzucony.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji