reklama

Jeszcze poczekamy na przejęcie Suna przez Oracle

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przedłużył postępowane w sprawie planowanego przejęcia firmy Sun przez Oracle.

Władze antymonopolowe USA przeprowadzają rutynowe dochodzenie, które ma potwierdzić, że zgłoszone przejęcie nie zachwieje równowagi na rynku i nie spowoduje zbyt dużej dominacji przejmującej inny podmiot firmy. Miesięczne postępowanie powinno już zakończyć się decyzją, ale Departament zdecydował o przedłużeniu dochodzenia i konieczności zebrania kolejnych dokumentów.

Wiadomość ta wcale nie zepsuła nastroju szefom Oracle. Wszystko wskazuje bowiem na to, że przesunięcie terminu wydania decyzji miało na celu jedynie zyskanie czasu na załatwienie formalności. Zgoda prawdopodobnie więc jest już tylko kwestią tygodni. Jeśli tak się stanie, transakcja powinna zakończyć się jeszcze tego lata - o ile oczywiście zgodzą się na nią akcjonariusze Sun. Będą głosować w tej sprawie 16 lipca. Zarząd już wyraził zgodę na przejęcie i rekomenduje to samo właścicielom.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić