Jeszcze tylko jedna tura. Jesień spędzimy z Civilization VI – zobacz zwiastun

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Tej jesieni po raz kolejny przyjdzie nam poprowiadzić nasze plemię ku globalnej wielkości. Studia Firaxis i 2K Games oficjalnie zapowiedziały szóstą już odsłonę słynnej Cywilizacji. Gra pojawić się ma w sprzedaży już 21 października w wersji na Windowsa. Spodziewajcie się naprawdę ciekawych zmian w mechanice rozgrywki – i naprawdę widowiskowej grafiki.

Czy to koniec zabawy w żółwia? Eksploracja świata ma odgrywać wielką rolę, różne bonusy odkrywane przez naszych podróżników przyspieszą postęp techniczny. Pojawi się też możliwość łączenia jednostek bojowych, wsparcia i specjalistycznych na jednym polu, będziemy mogli np. wzmocnić piechotę działami przeciwpancernymi, by zrobić nieprzyjemną niespodziankę pewnym siebie czołgistom wroga. Będzie możliwe także łączenie jednostek w potężniejsze grupy bojowe.

Interesująco zapowiada się kwestia budowy miast. Te mają rozciągać się nawet na kilka pól, pozwalając w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje teren. Zapowiedziano też bardziej dynamiczny system dyplomacji, który towarzyszyć nam będzie od zarania dziejów, gdy wojna była oczywistością, po czasy współczesne, gdy najważniejsze jest budowanie sojuszy.

Atutem gry mają być też nowe tryby wieloosobowe, scenariusze, które będzie można ukończyć podczas jednej sesji, oraz interaktywny samouczek dla początkujących. Gra ma być od razu dostępna także i w polskiej wersji językowej. Wymagań sprzętowych nie podano.

© dobreprogramy