r   e   k   l   a   m   a
reklama

Jeszcze więcej spamu w 2009 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Specjalizująca się w bezpieczeństwie IT firma Barracuda Networks ostrzega: rok 2009 będzie jeszcze gorszy niż mijający jeśli chodzi o ilość spamu. Według raportu Cisco z kolei w bieżącym roku przesłano 200 miliardów niechcianych wiadomości.

Według badań przeprowadzonych przez Barracuda Networks, w 2009 roku poziom spamu wśród wszystkich wysyłanych wiadomości e-mail na świecie sięgnie rekordowych 95%, a nawet tę barierę przekroczy. Nie pomogą tu coraz nowocześniejsze zabezpieczenia ani rzekomy upadek jednej z największych sieci botnetowych - Storm. Barracuda przewiduje również, że w rankingu krajów pochodzenia spamu w 2009 roku wysuną się do przodu państwa z dalszych miejsc - na przykład Brazylia czy Turcja.

Problem ten został poruszony także w corocznym raporcie bezpieczeństwa Cisco. Jest on tylko trochę bardziej optymistyczny. Jak obliczyli analitycy firmy, poziom spamu w bieżącym roku osiągnie 90% - około 200 miliardów wiadomości.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii