r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Język przestaje być barierą, Skype przetłumaczy rozmowę w czasie rzeczywistym

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Pod koniec wakacji Microsoft udostępni Skype Translator również użytkownikom desktopowej wersji Skype. Nie będziemy musieli instalować specjalnej aplikacji przeznaczonej na Windows 8.1 i Windows 10, aby móc sprawdzić jak działa tłumaczenie rozmowy z inną osobą niemal w czasie rzeczywistym.

W poprzednim miesiącu poinformowaliśmy Was, że Microsoft udostępnił Skype Translator wszystkim zainteresowanym. Nie było wymagane zapisywanie się do specjalnego grona testerów. W celu sprawdzenia testowej wersji aplikacji wystarczył komputer z Windows 8.1 lub Windows 10. Funkcję tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym mógł sprawdzić każdy kto posiadał odpowiedni system operacyjny i znał jeden z czterech obsługiwanych języków.

Prace nad Skype Translator ciągle trwają i Microsoft już pod koniec wakacji ma zamiar zwiększyć liczbę testerów. Funkcję umożliwiającą tłumaczenie rozmów niemal w czasie rzeczywistym otrzyma desktopowa wersja Skype. Dla firmy z Redmond zwiększenie grona potencjalnych testerów jest bardzo ważne. Tłumacz korzysta z maszynowego uczenia się, a więc im więcej osób korzysta z tej technologii, tym lepsza się ona staje. Do poprawienia jakości wykorzystywane są zgromadzone dane, a jedną z najlepszych metod jest zbieranie informacji od zwykłych użytkowników. Zaletą takiego rozwiązania jest duże zróżnicowanie wśród testerów, a także duża liczba testujących.

r   e   k   l   a   m   a

Na chwilę obecną Skype Translator jest w stanie tłumaczyć mowę w czterech językach – angielskim, hiszpańskim, włoskim oraz mandaryńskim. Natomiast w przypadku wiadomości tekstowych obsługiwanych jest 50 języków, wśród nich znajdziemy język polski. Oczywiście Microsoft z czasem będzie dodawał kolejne języki, a także udoskonalał tłumaczenie już obecnych języków.

Obecną, testową wersję aplikacji Skype Translator możecie pobrać ze sklepu Windows Store, wymagany jest Windows 8.1 lub Windows 10. Natomiast desktopową wersję Skype, która już niedługo otrzyma funkcję tłumaczenia mowy, znajdziecie w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.