Jim Allchin kończy karierę w Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Jim Allchin, były już Co-President w dziale Platforms & Services Division oficjalnie zakończył swoją karierę w firmie Microsoft wraz z końcem stycznia. Jak mówi, jego największym dziełem było stworzenie systemu Windows Vista i to dzieło zostało właśnie ukończone - 30 stycznia odbyła się ogólnoświatowa premiera dla klientów indywidualnych.

Jim Allchin rozpoczął swoją pracę w Microsoft w 1990 roku. Bieżące stanowisko Allchin objął we wrześniu 2005 roku. Był członkiem Senior Leadership Team - zespołu najważniejszych pracowników Microsoft na czele ze Stevem Ballmerem i Billem Gatesem, którzy podejmowali decyzje w zakresie kluczowych projektów korporacji.

Jak mówi półżartem sam zainteresowany, brakuje mu ogromu e-maili i łapie się na tym, że stale postrzega jeszcze świat w kategoriach zawodowych - głównie szukając skojarzeń z technologiami zawartymi w Windows Vista. Kocham tę firmę i jestem całkowicie pewien, że ci ludzie, którzy w niej zostają będą kontynuować naszą wspólną pracę z taką samą pasją i kreatywnością, aby budować oprogramowanie światowej klasy - pisze Allchin na koniec w swoim blogu.

© dobreprogramy