Joe Belfiore, szef Windows Phone, będzie kierował pracami nad Internet Explorerem

Strona główna Aktualności

O autorze

Joe Belfiore to człowiek jednoznacznie związany z Windows Phone i obecny na wszystkich prezentacjach, zapowiedziach i wszelakich wydarzeniach, których tematem było oprogramowanie na smartfony z Redmond. Jest on wiceprezesem i kierownikiem jednostki zajmującej się systemem mobilnym od Microsoftu, a także odpowiada za wygląd i działanie samego Windows Phone. Obecnie przejął on kierowanie pracami nad Internet Explorerem od Deana Hachamovitcha, będzie wspierał zespół swoimi pomysłami i doświadczeniem przy pracy z oprogramowaniem mobilnym. Joe Belfiore, prócz olbrzymiego wkładu w Windows Phone, związany był z zespołem, który stworzył menu start i pasek zadań w Windows 95 czy odświeżony interfejs w Windows XP.

Nowe obowiązki, jakie spadną na Joego Belfiore, nie są przypadkowe. Microsoft powoli, ale systematycznie, dąży do integracji Windows Modern i Windows Phone. Doświadczenie szefa działu Windows Phone pozwoli nie tylko na doszlifowanie interfejsu przyszłych odsłon Internet Explorera, pod kątem ekranów dotykowych. Prócz zwiększenia jakości pracy z przeglądarką internetową dla użytkowników końcowych, Joe Belfiore będzie mógł podjąć działania, aby silnik Internet Explorera był wspólnym środowiskiem dla części aplikacji na Windows Modern i Windows Phone, a także innych platform. Połączenie pracy nad obecnymi i nowymi obowiązkami, może sprawić, że ujednolicenie systemów w przyszłych wersjach systemów może być realnym, ale zapewne długofalowym projektem.

Joe Belfiore, jako człowiek odpowiedzialny za przyszłość Internet Explorera i wspólną platformę dla systemów mobilnych, to dobry ruch. Oby tylko nie stracił na tym sam Windows Phone. Dean Hachamovitch, odpowiedzialny za przeglądarkę Microsoftu, został oddelegowany do pracy przy „nowych projektach”.

© dobreprogramy

Komentarze