r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

John Carmack zostawia Id Software, staje na czele rozwoju gogli Oculus Rift

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jeśli ktoś dotąd wątpił w przyszłościowy sukces gogli Oculus Rift to teraz pewnie jeszcze raz rzecz przemyśli. John Carmack, założyciel Id Software i producent niezapomnianych gier z serii Doom czy Quake, porzucił oto swe dziecko, aby zostać osobą w głównej mierze odpowiedzialną za rozwój niezwykle obiecującej technologii do ukazywania wirtualnej rzeczywistości. Był jednym z tych, którzy od początku wierzyli w ten sprzęt.

John będzie zarządzał interesem z zacisza własnego biura w Dallas, które właśnie jest w przygotowaniu. Jest przekonany, że przed graczami ciekawe czasy. Miło wspomina sytuacje, kiedy zaufał przeczuciu i poświęcił się opracowywaniu pewnych technologii, które potem bardzo wpłynęły na świat elektronicznej rozrywki. Pozostaje życzyć mu powodzenia i chyba zacząć martwić się o Dooma 4 – mając na względzie, że niedawno z Id Software odeszła też przecież wieloletnia głowa studia Todd Hollenshead.


Aktualizacja, 07.08.2013 18:04

r   e   k   l   a   m   a

A jednak Carmack nie odpuszcza zupełnie Id Software, niemniej Oculus ma priorytet nad pracą w studiu i hobbystycznym przedsięwzięciem Armadillo Aerospace Johna.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.