Jolla z Sailfish OS trafia do Indii

Strona główna Aktualności

O autorze

Fińska firma Jolla, twórca systemu Sailfish OS, zagina parol na Indie. Spadkobiercy systemu MeeGo szykują się do podboju drugiego co do liczby ludności państwa świata, wprowadzając na tamtejszy rynek urządzenie z Sailfishem. Cena telefonu to 399 euro, czyli nieco ponad 1600 zł, a partnerem Finów jest firma Snapdeal.

Smartfony Jolli są dostępne do sprzedaży w Europie, jak i w Chinach. Na Starym Kontynencie telefony te zadebiutowały w zeszłym roku. Indie z populacją przekraczającą 1,2 miliarda ludzi są łakomym kąskiem dla każdego producenta sprzętu elektronicznego. O swoich planach zespół Jolli poinformował przez portal społecznościowy Twitter, zamieszczając poniższy wpis.

Głównymi zaletami urządzeń z Sailfishem jest kompatybilność z częścią aplikacji pisanych dla Androida oraz bardzo dobra jakość wykonania. Niedawno system Sailfish otrzymał aktualizację łatającą dziury w systemie oraz dodającą nowe funkcje. Wszyscy użytkownicy Androida mieli niedawno przyjemność przetestowania launchera Jolli, którego wersja alpha trafiła na system z zielonym robotem.

Sami Pienimäkiin pełniący w firmie funkcję dyrektora generalnego stwierdził w oświadczeniu, że Jolla otrzymała sygnały o znacznym zainteresowaniu pochodzącym z półwyspu indyjskiego. Jak widać Finowie nie zasypiają gruszek w popiele i odpowiadają na zainteresowanie klientów. Urządzenie jest dość drogie, jak na indyjskie realia. Powinno jednak znaleźć nabywców, gdyż w Indiach całkiem sporym powodzeniem cieszą się flagowe modele np. Samsunga, których właściciele muszą pochwalić się całkiem pojemnym portfelem.

Sprzedaż smartfonów w Indiach jest wyższa niż gdziekolwiek indziej w Azji. Według badań firmy IDC, w tym roku zostanie tam sprzedane niemal 81 milionów smartfonów. Dla porównania w Polsce w zeszłym roku sprzedano tylko 6,7 miliona urządzeń tego typu. Obrazuje to ogrom potencjału rynku indyjskiego.

© dobreprogramy
s