reklama

Jon Rubinstein o przyszłości webOS

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Jon Rubinstein, wiceprezes Palm Global Business Unit (obecnie dział firmy HP), na konferencji Web2.0 Expo wypowiedział się na temat rozwoju systemu webOS przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Rubinstein przyznał, że webOS stracił rozpęd po przejęciu firmy Palm przez HP.

Ponowne ożywienie systemu webOS jest teraz głównym celem Rubinsteina. Przejęcie jego firmy przez HP nie sprzyjało rozwojowi systemu, ale Palm ma znów nabrać wiatru w żagle, głównie dzięki nowym smartfonom, tabletom a nawet drukarkom, na których będzie instalowany webOS. Rubinstein wspomniał również o urządzeniach firmy HP, o których „nie może jeszcze rozmawiać”.

Wypowiedzi szefa Palma sugerują, że HP na wielkie plany związane z webOS. Najnowsza wersja systemu, webOS 2.0, w ciągu najbliższych miesięcy będzie sprzedawana z nowymi gadżetami firmy HP. Rubinstein wyraził nadzieję, że użytkownicy będą odchodzić od posiadania tylko jednego takiego urządzenia i że urządzenia oparte o webOS będą popularne wśród takich osób. Pozostaje poczekać na efekty połączenia systemu Palma ze sprzętem HP.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama