Joost i komunikacja przez Meebo

Strona główna Aktualności

O autorze

Autorzy internetowej telewizji Joost starają się cały czas rozwijać swój projekt, tak by stał się on liderem w swojej branży.

Jednym z zabiegów popularyzacji Joosta jest nawiązanie współpracy z serwisem Meebo, które zaowocowało możliwością komunikowania się z osobami oglądającymi w tym samym czasie dany program. Meebo to aplikacja webowa pozwalająca na korzystanie z takich sieci jak AIM, Yahoo!, Google Talk, MSN oraz Meebo z poziomu przeglądarki internetowej. Integracja z aplikacją Joost oferowana jest aktualnie za pomocą tak zwanych widżetów.

Próba stworzenia "żywej" społeczności Joosta powiązana jest z pewnością z uruchomieniem konkurencyjnej usługi Hulu przez NBC Universal i News Corporation. Hulu może zagrozić aplikacji Joost w jeden istotny sposób. W zapleczu programów jakie oferuje jest spora ilość popularnych, emitowanych serialów telewizyjnych, w tym Monk, Family Guy, Heroes, The Office, JourneyMan czy Bionic Woman.

Obecnie Joost oferuje w swojej bazie ponad 250 kanałów, wśród których znajdziemy: National Geographic, Warner Bros. Records, World Poker Tour, GameStar TV, GONG, The Soccer Channel czy Fight Network. W momencie wydania stabilnej wersji przez producentów lista ta z pewnością zostanie poszerzona o kolejne pozycje wraz z większą ilością oferowanych programów .

Najnowszą wersję beta aplikacji Joost można pobrać ze strony twórców.

© dobreprogramy