Joost - interaktywna telewizja

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja testowa programu Joost, który stanie się najprawdopodobniej pozycją obowiązkową do przetestowania dla większości Internautów.

Joost to kolejny rewolucyjny pomysł twórców takich programów jak klient sieci p2p Kazaa czy najpopularniejszy na świecie komunikator umożliwiający prowadzenie rozmów głosowych za pośrednictwem Internetu Skype. Aplikacja przeznaczona jest od oglądania telewizji internetowej w bardzo dobrej jakości. To co odróżnia Joosta od tradycyjnej TV to możliwość wyboru programu, który w danej chwili chcemy oglądać.

Obecnie Joost oferuje w swojej bazie ponad 80 kanałów wśród, których znajdziemy takie jak National Geographic, Warner Bros. Records, World Poker Tour, GameStar TV, GONG, The Soccer Channel czy Fight Network. Lista ta z pewnością zostanie poszerzona o kolejne pozycje i większą ilość oferowanych programów w momencie wydania stabilnej wersji przez producentów.

Duże wrażenie wywiera w programie Joost genialnie zaprojektowane menu aplikacji. Wszystkie funkcje w tym lista stacji, informacje na temat aktualnie oglądanych filmów, ulubione, przyciski nawigacji pojawiają się na ekranie tylko wtedy gdy są potrzebne.

Aktualnie korzystanie z Joosta jest możliwe tylko po uzyskaniu zaproszenia od osoby, która zdeklarowała się już dużo wcześniej do pomocy w testowaniu programu. Joost 0.10.1 Beta przeznaczony jest dla systemu Windows i Mac OS X, a jego najnowszą wersję można pobrać ze strony producenta.

© dobreprogramy