Joplin 1.7.10

Strona główna Mac Dom Organizery osobiste
Pobierz program

Joplin to darmowe narzędzie do tworzenia notatek, które charakteryzuje się nowoczesnym, przejrzystym interfejsem użytkownika.

Po uruchomieniu aplikacji Joplin należy utworzyć notatnik, w którym będziemy przechowywać swoje wpisy. Do tekstu można dodać załącznik, a nawet opatrzyć go tagami w celu łatwiejszego odnalezienia notatki w późniejszym czasie. Warto dodać, że program zawiera opcję szyfrowania danych hasłem przy wykorzystaniu zabezpieczenia E2EE, która jest jednak domyślnie wyłączona i możemy ją ręcznie aktywować w menu opisywanego narzędzia.

Co ciekawe, Joplin zawiera opcję synchronizacji notatek za pośrednictwem takich usług, jak np. Dropbox czy OneDrive. Dzięki tej funkcji - po zainstalowaniu programu na innym komputerze lub dowolnym urządzeniu przenośnym – wszystkie nasze zapiski pojawią się na każdej platformie. Okazuje się to szczególnie przydatne, kiedy na przykład musimy utworzyć obszerną notatkę i zamierzamy z niej skorzystać na telefonie, gdzie wpisywanie kolejnych wyrazów okazuje się znacznie bardziej czasochłonne niż przy wykorzystaniu klawiatury.

Joplin pozwala na eksportowanie danych do formatów JEX, RAW i PDF oraz importowanie danych z plików zapisanych jako JEX, MD, RAW i ENEX.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!