Jpegcrop 2019.11

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Jpegcrop to nieskomplikowane narzędzie służące do edytowania plików zapisanych w najpopularniejszym formacie graficznym, czyli JPG.

Program umożliwia przede wszystkim przycinanie, obracanie i kadrowanie obrazów, ale oferuje także kilka innych funkcji. Za pomocą aplikacji nie tylko usuniemy zbędne fragmenty danego zdjęcia czy grafiki, ale również naniesiemy na nie dodatkowy filtr z efektem szarości, przybliżymy bądź oddalimy fotografię i usuniemy zbędne krawędzie. Wszystkie te operacje wykonamy bez utraty jakości pliku źródłowego.

Jpegcrop pracuje w standardowym oknie, gdzie możemy wczytywać pliki, modyfikować je na rozmaite sposoby, a następnie zapisywać. Dostępna jest ponadto opcja drukowania poszczególnych JPG-ów. Niestety, ale dla wielu użytkowników wadą programu może być fakt, że nie pozwala na jednoczesną edycję kilku obrazów.

Warto wspomnieć, że Jpegcrop nie wymaga instalacji na dysku twardym i nie pozostawia żadnych danych w rejestrze systemu operacyjnego. Aplikacja jest dostępna w wersji portable, co oznacza, że możemy ją uruchomić bezpośrednio z urządzenia podłączonego do komputera za pośrednictwem USB.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty interfejs, lekki
Podgląd przycięcia w pliku
ocena użytkownika
19.05.2019 13:56 • Recenzja do wersji 2017.10

Program do przycinania, obracania i kadrowania obrazów. Można przerobić na szarość, ale filtry i rysowanie to raczej nie tutaj. Ciekawa funkcja wymazywania, w której program usuwa zaznaczony fragment obrazka, działając niejako odwrotnie do typowego przycięcia. Piętą achillesową programu jest podgląd - granice obszaru są raczej słabo widoczne i w podstawowym widoku nie wprowadzono tak użytecznego przy kadrowaniu wyszarzenia. Dopiero uruchomienie Crop/Wipe Mask powoduje, że możemy wyraźniej zobaczyć, jak będzie wyglądać obrazek po przycięciu.