Szukasz pracy, niekoniecznie w IT – parę wskazówek o CV i rozmowach kwalifikacyjnych

Wstęp

Jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, w życiu każdego przychodzi chwila, gdy po zakończonej edukacji lub w trakcie jej trwania – zwyczajnie należy pójść do pracy. Życie jest bowiem brutalne i rachunki same się nie opłacą, powietrze nas nie wykarmi, a hobby czy inne przyjemności również wymagają zazwyczaj jakiegoś wkładu pieniężnego.

Ostatnimi czasy na tutejszym forum bądź na blogu pojawiały się wpisy dotyczące wskazówek w napisaniu CV bądź relacje z podjęcia pierwszej pracy.

Podziękowanie za oddanie głosów w majowej edycji konkursu blogowego

Szanowni Czytelnicy! :-)

Dziękuję Wam serdecznie za oddanie swoich głosów w majowej edycji konkursu na najlepsze blogi danego miesiąca.

Jest mi niezmiernie miło z tego powodu i dziękuję, ponieważ motywuje to jeszcze bardziej do kontroli jakości publikowanych tekstów. Przyznam, iż obrałem sobie być może ambitną ścieżkę - staram się wybierać tematy nieco bardziej konkretne nie rozmieniając się na drobne i takie, z których być może da się wynieść jakąś informację.

Linux w firmie? Ależ tak, to możliwe!

Kontynuując temat dotyczący Linuksa, zaobserwować można z komentarzy na portalu kolejną tendencję – jakoby Linux kiepsko sprawdzał się po pierwsze w domu, a nie daj już instalować go w firmie, bo równie dobrze można wtedy spakować manatki i zamknąć działalność gdyż co po systemie, na którym i tak niczego nie ma...

Czy PlayStation 2 nadal warte jest uwagi w erze HD?

Rozpoczęła się kolejna, ósma już generacja konsol, która posłuży nam przynajmniej 7-8 następnych lat. Uraczeni zostaliśmy nowymi konsolami o jakże zaskakujących nazwach PlayStation 4 spod skrzydeł Sony oraz ambiwalentnym Xbox One od Microsoftu (czy ktoś wie skąd pochodzi dopisek "One"?). Powoli, acz nieuchronnie poprzednia generacja konsol, czyli PS3 oraz X360 odchodzić będą na emeryturę, jednak nie można odmówić im jednego – wprowadziły graczy do konsolowej ery rozdzielczości HD.

Dlaczego myślę, że Linux nie jest jednak dla wszystkich?

Ostatnimi czasy pojawia się w obrębie portalu wiele informacji dotyczących Linuksa – zakończenie wsparcia dla zasłużonego i sędziwego Windows XP było ku temu dobrym momentem. Moment ten wykorzystany został do ukazania Linuksa jako dobrej platformy, która zarówno może być dla każdego, jak i zastąpić wielu użytkownikom wysłużonego XP'ka (jako ciekawostka, legenda głosi, iż XP jest skrótem od eXPerience).

Czy gry wideo mogą mieć zgubny wpływ na psychikę gracza?

Po raz kolejny postanowiłem kontynuować wątek gier wideo i podzielić się paroma swoimi refleksjami. Gry komputerowe w ciągu ostatnich 20 lat przeszły ewolucję z rozpikselowanych tworów do produkcji, których grafika momentami do złudzenia przypomina świat rzeczywisty a fabuła potrafi wywoływać w nas prawdziwe emocje (jeśli deweloperzy to zakładają).

Planujesz uruchomić sklep internetowy? Oprogramowanie sklepu jest równie ważne jak pomysł

W swej karierze IT najmilej wspominam etap pracy na stanowisku handlowym w firmie, posiadającej jedno z najbardziej rozbudowanych oprogramowań do założenia sklepu internetowego, szytego pod klienta. Odpowiedzialny byłem za realizację całego projektu – od rozmów z klientem, poprzez spisanie specyfikacji dla klienta i programistów, po dalszą kontrolę projektu i kontrolowanie grafików, programistów, aż do finalnych testów i oddania sklepu.

Czy możliwa jest skuteczna sprzedaż materiałów cyfrowych w erze piractwa?

Jak każdy wie, temat piractwa komputerowego jest intensywnie eksploatowany i wydaje się, iż powiedziano w nim chyba wszystko, przez co temat ten jest większości z nas dobrze znany i z pewnością, każdemu z tych osób przejadł się on w pewnym stopniu i mamy go dość.

Do napisania niniejszego wpisu zachęcił mnie ostatni wpis w portalu i komentarze pod nim. Wpis „Milionowe straty dla gospodarki… ale kto faktycznie traci na piractwie wideo w Polsce?”, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – przeczytać możecie go pod adresem: