Just Color Picker Just Color Picker 5.2

Strona główna Windows Programowanie Narzędzia pomocnicze dla webmasterów
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Just Color Picker to niewielka aplikacja pozwalająca sczytywać z ekranu kolory dowolnych elementów, a następnie wyświetlać ich wartości na wiele sposobów. Pokazywane są również proponowane barwy, które będą dobrze współgrać z tą odczytaną, co można wykorzystać na przykład podczas tworzenia stron internetowych, grafik informacyjnych lub prezentacji.

Aby odczytać kolor wystarczy wycelować w interesujące nas miejsce na ekranie kursorem myszy, a następnie użyć zapisanego skrótu klawiszowego (domyślnie jest to Alt+X). W okienku aplikacji widać na bieżąco niewielki podgląd, dzięki któremu możliwe jest dokładne wycelowanie w konkretny piksel.

Po odczytaniu barwy, pojawia się ona w podglądzie, a użytkownik ma możliwość wyświetlenia jej "komputerowej" wartości, w tym między innymi zgodnie z HTML, RGB, HEX, HSL oraz CMYK (do druku). A programie znajdziemy również koło barw, które podpowie jak dobrać dopełnienie i triadę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!