Jutro Zlot Wikimedia Polska 2006

Strona główna Aktualności

O autorze

Już jutro rozpoczyna się Zlot Wikimedia Polska 2006 we Wrocławiu, impreza organizowana przez społeczność polskiej edycji Wikipedii oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Zlot potrwa od soboty do poniedziałku (29.04 - 01.05).

Celem zlotu jest integracja uczestników wszystkich polskich projektów Wikimedia Foundation, zapewnienie forum do dyskusji w jak najszerszym gronie oraz propagowanie idei wiki w Polsce. Na zlocie zapowiedziało obecność ponad 50 wikimedian z całej Polski. W planie konferencji znajduje się szereg ciekawych prelekcji, od technicznych (Szablony warunkowe z punktu widzenia amatora) przez merytoryczne, związane np. z neutralnym punktem widzenia propagowanym przez Wikipedię po luźno związane z samą WP (AJAX - Internet w wersji 2.0 oraz jego znaczenie). Doceniając działalność Wikimedia Foundation, vortal dobreprogramy zdecydował się na wsparcie Zlotu pokrywając część kosztów jego organizacji.

Przypomnijmy, że polska Wikipedia przekroczyła już 230 tysięcy haseł. Ta internetowa encyklopedia uzupełniana jest przez grono ochotników, z których wielu uzupełnia WP anonimowo. 46000 zdecydowało się jednak zarejestrować konto i być rozpoznawalnymi w społeczności.

© dobreprogramy
s