reklama

Już dziś otwarcie CeBIT 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

3 marca oficjalnie swoje podwoje otworzą tegoroczne targi CeBIT w Hanowerze, w Niemczech. Pojawi się tutaj ponad 4 300 wystawców z całego świata - jak podają organizatorzy swoje produkty zaprezentują firmy z 69 różnych krajów.

Na targach pojawi się 20 polskich przedsiębiorstw m. in.: Imagis, AVSystem, BKT Elektronik, Denco Logic, Fido Intelligence, Gdynia Innovation Centre, IVO Software, InteliWISE, Logotec Engineering, PLATINET, PayLane, Planet Soft- IT Outsourcing, TeleMobile Electronics, i3D (pozostałe z branżą IT są już raczej luźno powiązane - zwłaszcza producent skarpetek ;-) Dziwić może brak części znaczących producentów sprzętu jak choćby znanej w całej Europie firmy Wilk Elektronik SA (producent pamięci RAM marki GoodRAM).

Ceremonia otwarcia CeBIT 2009 nastąpi już dzisiaj o godzinie 18:00. Będzie ona transmitowana na żywo, a swoją obecnością uświetnią ją m.in. nadburmistrz Hanoweru Stephan Weil, przewodniczący Niemieckiego Federalnego Stowarzyszenia dla Informacji Ekonomii, Telekomunikacj i Nowych Mediów (BITKOM) Prof. Dr August-Wilhelm Scheer, przewodniczący zarządu korporacji Intel Craig R. Barrett, kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Dr Angela Merkel, a także (co ciekawe) Arnold Schwarzenegger - obecny Gubernator amerykańskiego stanu Kalifornia, który to jest oficjalnym partnerem tegorocznej imprezy.

Równocześnie z odbywającymi się targami ruszy pasmo specjalistycznych konferencji. Każdego dnia od 3 do 6 marca znakomitości ze świata IT będą dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i przewidywaniami odnośnie rozwoju branży oraz przyszłości przekazywania informacji i telekomunikacji, a także nowych mediów.

Duży nacisk na tegorocznym CeBIT kładzie się na tzw. "webciety", czyli pokolenie internetowe. Uczestnicy targów będą zastanawiali się nad tym, jak technologie Web 2.0 zmienią nasze postrzeganie sieci w najbliższych latach oraz jak wyglądało będzie sieciowe społeczeństwo przyszłości. Do dyskusji na ten temat zaproszono wielu znanych gości.

Ale to oczywiście nie wszystko - w ujęciu IT będzie również i trochę o ekologii, zdrowiu, pojawi się temat ogólnopojętego bezpieczeństwa codziennych operacji (od antywirusów, czyli rozwiązań programowych, po te sprzętowe, jak czytniki) oraz kwestia technologii mobilnych.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama