Już jest T-FLEX Parametric CAD 9.0 Student Release

Strona główna Aktualności

O autorze

Po premierze T-FLEX Parametric CAD 9.0, która odbyła się 31 marca b.r., wreszcie pojawiła się także oczekiwana wersja studencka tego produktu. T-FLEX Parametric CAD 9.0 Student Release to właśnie bezpłatna odmiana programu przeznaczona do celów edukacyjnych.

T-FLEX Parametric CAD 9.0 jest rozbudowanym programem CAD do w pełni parametrycznego projektowania 2D i 3D. Umożliwia łatwe przenoszenie dokumentacji płaskiej w przestrzenną, a także pozwala wykonywać rysunki bezpośrednio w 3D. Dzięki zastosowaniu drzewa operacji w przejrzysty sposób można edytować właściwości modeli. System umożliwia tworzenie złożeń, baz danych rysunków, automatyczne wygenerowanie dokumentacji, rzutów eksplodujących złożenia, stworzenie animacji współpracujących części. Najnowsza wersja zawiera ponad 200 nowych funkcji i rozszerzeń, które pojawiły się w większości jako odpowiedź na sugestie i propozycje zgłaszane przez użytkowników. Pełna lista zmian znajduje się na stronach polskiego dystrybutora - firmy NewTech Solutions.

Edycja Student Release oprócz ograniczeń licencyjnych posiada również kilka ograniczeń funkcjonalnych: format pliku nie jest kompatybilny z wersją komercyjną, polecenie drukowania ograniczone jest do formatu A4, ograniczone są funkcje importu i eksportu, a także nie jest obsługiwane Zestawienie Materiałowe - BOM. Pomimo to program cieszy się sporym zainteresowaniem m.in. ze względu na polskojęzyczny interfejs, a także fakt, że w tej grupie programów jest dosłownie tylko kilka rozwiązań bezpłatnych.

T-FLEX Parametric CAD 9.0 Student Release PL znajduje się do pobrania w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Programy do projektowania

© dobreprogramy
s