r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Już mamy Androida 4.0 na x86

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Grupa prowadząca projekt Android-x86 ogłosiła wydanie pierwszej swojej, a zarazem pierwszej ogólnodostępnej wersji Androida 4.0 zoptymalizowanego dla architektury x86.

Ice Cream Sandwich dla x86 został zbudowany w oparciu o Androida 4.0.1. Źródła zostały umieszczone na Githubie, skąd można je pobrać korzystając z instrukcji wysłanej przez jednego z deweloperów. W dziale pobierania projektu można już znaleźć również obraz instalacyjny dla urządzeń opartych o platformę AMD Brazos.

Należy mieć na uwadze, że jest to wydanie deweloperskie przeznaczone do testów. Nie da się go jeszcze używać codziennie, gdyż nie działa dźwięk, nie da się skorzystać z aparatu oraz przewodowej karty sieciowe. Można za to testować w pełni zaimplementowaną obsługę Wi-Fi, gesty wielodotykowe oraz akcelerację sprzętową dla OpenGL ES na kartach AMD Radeon. Akceleracja sprzętowa nie jest dostępna na urządzeniach z układami Intela.

r   e   k   l   a   m   a

Prace nad przeniesieniem Androida 4.0 na architekturę x86 prowadzi również Intel, któremu pomaga Google. Intel skorzysta na przygotowaniu kolejnej wersji Androida dla procesorów Atom, gdyż umożliwi to sprzedaż netbooków z tym systemem, który z pewnością poradzi sobie na nich lepiej, niż dostępny na niektórych modelach z tego roku Android 2.x. AMD oficjalnie nie próbuje konkurować na tym polu z Intelem, ale mówi się, że trochę pomagał projektowi Android-x86. Konkurent Intela prawdopodobnie podarował grupie programistów tablety do testowania ich kompilacji, a niektórzy mówią, że AMD również sięgnął do portfela, aby wesprzeć projekt.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.