reklama

Już prawie 4 tys. aplikacji Modern dla Windows 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Niewydany jeszcze system operacyjny Windows 8 zgromadził już w sklepie Windows Store ponad 3,6 tysiąca aplikacji zgodnych z interfejsem Modern. Dla nowego systemu bardzo ważne jest, żeby użytkownicy już na starcie mieli duży wybór programów — inaczej będzie zdobywał popularność dużo wolniej, a może nawet wcale się nie przebije. Systemowi Microsoftu to drugie raczej nie grozi, ale kiepska sprzedaż na początku — owszem.

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez serwis WinAppUpdate, w sklepie z aplikacjami Modern dla Windows 8 znajdowało się 3 października 3610 pozycji. Co więcej, liczba aplikacji zgromadzonych w sklepie rośnie bardzo szybko — Microsoft dopuszcza do Windows Store średnio 118 aplikacji dziennie. Przy obecnym tempie wzrostu oznacza to, że w momencie debiutu Windows 8 będzie oferował swoim użytkownikom ponad 5 tysięcy aplikacji Modern, z czego zdecydowana większość to pozycje darmowe. Obecnie co najmniej 88% aplikacji zgromadzonych w Windows Store jest bezpłatna. Za wszystkimi aplikacjami Modern zgromadzonymi w sklepie stoi 1837 deweloperów, co oznacza, że wielu z nich napisało więcej niż jedną appkę dla Windows 8 Modern UI.

Najwięcej aplikacji zgromadzonych w Windows Store to różnego typu gry — stanowią one 18% zawartości sklepu. Kolejne miejsce zajmują appki należące do kategorii rozrywka (13%). Na dalszych miejscach znajdziemy produkty zakwalifikowane jako narzędzia, aplikacje edukacyjne i związane z wiadomościami i pogodą. Najmniej popularne okazały się aplikacje z kategorii muzyka i wideo oraz styl życia (lifestyle).

Warto zwrócić uwagę, że większość z wymienionych aplikacji — bo aż 94% — będzie także dostępna dla użytkowników tabletów z Windows RT, a więc na urządzeniach działających pod kontrolą procesorów ARM. To dobra wiadomość, gdyż pozwoli zachować spójność całego ekosystemu Windows.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama